Eesti uudised

M.V.Wooli Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle (37)

Toimetas Triinu Laan, 2. jaanuar 2020 11:46
Foto: Tairo Lutter
M.V.Wool AS-i Vihterpalus asuv tehas hakkas uuesti tööle ning esimesed tootepartiid jõuavad kauplustesse järgmisel nädalal.

„Vihterpalu tehases hakati tegema tootmiseks ettevalmistusi neljapäeva ennelõunal ning alates järgmisest nädalast jõuavad M.V.Wooli kalatooted kaubandusvõrku. Ühtlasi tähendab see, et 30 töötaja puhul jääb koondamine ära,“ teatas M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ettevõtte pressiteates.

Samal teemal

Süvapuhastuse läbinud Vihterpalu tehases valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Vihterpalus ei valmista M.V.Wool lõhe- ja forellitooteid.

M.V.Wool võtab tootmise alustamisel proovid esimestest tootepartiidest. Edaspidi M.V.Wool partiipõhiselt enam Vihterpalu toodangut kontrollima ei pea, kuid peab järgima nullpiirmäära 25 grammis tootes, mis kehtis M.V.Woolile Vihterpalu kalatööstuses enne veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutusi.

Aasta lõpus tühistas veterinaar- ja toiduamet 25. novembril 2019 tehtud ettekirjutuse Vihterpalu tehase osas ning lubas ettevõttel sealses tootmisüksuses tegevust jätkata.

M.V.Wool AS viis Vihterpalu tehases 26. novembrist 11. detsembrini läbi süvapuhastuse. Seejärel võttis VTA riikliku järelevalve raames 93 pinnaproovi, mida analüüsiti kolmes akrediteeritud laboris ning mis kõik osutusid listeeriavabaks. Lisaks võttis M.V.Wool enesekontrolli raames 20 pinnaproovi, mis olid akrediteeritud laborite analüüsi põhjal samuti puhtad.

30. detsembril võttis VTA 105 pinnaproovi M.V.Wooli Harku tehases, mis saadeti kontrollimiseks kolme akrediteeritud laborisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee