Sisuturundus

KURB LUGU: mees viskas kutsikad pappkarbis külmale metsateele, sest neil ei olevat hinge… 

Lara, Loomade hoiupaiga juhataja, 2. jaanuar 2020 13:04
Möödunud aasta viimastel päevadel leidis aset tõeline ime, kui Loomade hoiupaika sattus 7 vastsündinut kutsikat koos emaga. Suured tänud Olesjale Kohtla-Järve varjupaigast, kes kogu organiseerimise ning koerte meie juurde toimetamisega tegeles. Samuti suured tänud ka inimesele, kes karbist lihtsalt mööda ei kõndinud. Praeguseks on kõik hästi, kuigi loo algus oli väga kurb.

8 vastsündinut kutsikat avastati metsateel ühest pappkarbist. Loomakesed olid täiesti alajahtunud ning nendest üks juba hinge heitnud. Nende leidja ning juhtunu tunnistaja osutus politseinikuks, kes viibis sündmuskohas oma vabal ajal. Ta jättis meelde toimepanija auto registreerimisnumbri ning paar tundi hiljem oldi juba mehe ukse taga.

Samal teemal

Lõppkokkuvõttes selgus, et kutsikaid oli kokku rohkem, sest kohale tulles avastati koerakuudist veel kaks väikest tegelast. Kahjuks oli üks neist samuti surnud, ära külmunud…Ühesõnaga oli ellujääjaid 7. Nad kõik toimetati Kohtla-Järve varjupaika, kellega meie hoiupaik hiljem ühendust võttis, et aidata turgutamise ning kodu otsimisega. Kuid paremini kui ema ise ei turguta ega toida koerapoegi mitte keegi – seepärast tõi politseipatrull meie palvel kutsikatele järgi ka nende ema. Koerast, kelle nimeks on ISTRA, loobus tema omanik vabatahtlikult. Küsimusele, miks viskas ta kutsikad külmale metsateele, vastas mees, et koertel ei ole hinge – see tähendab, et nad eriti ei piinlegi.

Nii kaua kui tegelesime kutsikate ja koeraga, tuli meile isiklikest allikatest informatsioon, et see ei ole sugugi koera esimene sünnitus. Iga kord pärast koera sünnitust olid pojad kuskile kadunud… ja sünnitusi oli kokku umbes viis. Nagu on meile teada, algatati koeraomaniku suhtes kriminaalasi. Loodame, et nende kahe pisikese koerakese surm ei jää teo toimepanijale õiglase karistuseta.

Taaskord kutsume teid üles mõtlema loomade steriliseerimisele. Armastage oma neljajalgseid sõpru – ka nendel on hing, ka nemad piinlevad, kurvastavad ning saavad haiget nagu meiegi. Neil on pikk mälu ning iga kord peale omanikust lahusolemist on nad taaskohtumise üle väga õnnelikud. Ma tean, mida räägin, sest näen oma silmaga, kui õnnetud nad on, kui neist öeldakse lahti ja jäetakse varjupaika… ning kui rõõmsad nad on, kui neid viiakse koju ka peale lühiaegset meie koerahotellis viibimist.

Nende kutsikatega oleks meil tarvis abi. Toit, koristamine – see kõik on väga kulukas! Aitame koos!

Infot kutsikate kohta võib leida SIIT ning jälgida nende saatust saab SIIT!

MTÜ LOOMADE HOIUPAIK
SEB - EE151010220043748018
SWEDBANK - EE772200221056134796
makse selgitus: puppies
või
9006580 – €2 --- 9006590 – €10 (только по Эстонии)
või
PAYPAL: www.paypal.me/hoiupaik
или
YANDEX Money: https://money.yandex.ru/to/410013329838935

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee