Eesti uudised

Passi ja ID-kaarti saab Tallinnas edaspidi kätte vaid kella viieni (67)

Toimetas Viljar Voog, 1. jaanuar 2020 21:55
Uus ID-kaartFoto: Tiina Kõrtsini
Kui seni sai Tallinnas uut ID-kaarti või passi taotleda ka pärast tööpäeva lõppu, siis alates 2. jaanuarist on see võimalik vaid tööajal, kuni kella 17. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) soovib nii inimesi suunata internetis isikut tõendavaid dokumente taotlema, vahendab ERRi uudisportaal.

Alates neljapäevast on PPA Tallinna teenindusbürood avatud esmaspäevast reedeni, kella üheksast kella 17, mitte kella 19 nagu seni, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

„Teeninduste tööaeg on lühenenud sel põhjusel, et 2018, 2019 oli märkimisväärne dokumenditaotluste tõus ja seetõttu oli vaja kaasata lisaressurssi ja hoida teenindusi pikemalt avatuna, aga kuna teada on prognoosidest tulenevalt, et dokumenditaotluste hulk märkimisväärselt väheneb, pluss suur osa inimesi läheb oma dokumente taotlema iseteenindusse, siis ei ole enam vajadust teenindusi niivõrd pikalt lahti hoida,“ selgitas PPA komissar Marit Abram.

Et ärgitada inimesi senisest enam teenindussaali tulemise asemel hoopis e-teenindust kasutama, muutub veebi vahendusel isikut tõendavate dokumentide tellimine viie euro võrra odavamaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee