Õhtulehe spordiblogi

Pluss, miinus, ennustus | Mis toimub? Laskesuusatamise tšempionaadist sai piinlik komejant (4)

Ohtuleht.ee, 29. detsember 2019, 22:59
Raido Ränkel.Foto: Jarek Jõepera / ELSF
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 2019. aasta viimane valik.

Läinud nädala pluss

Kaelavigastusest taastuv kahevõistleja Kristjan Ilves tegi talve esimese võistluse. Ta sai murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistluste 10 km vabatehnikadistantsil 9. koha, kuid tulemusele ei tasu suurt tähelepanu pöörata. Tähtis on fakt, et novembri keskel Faluni hüppemäel kukkunud Ilvese tervis on piisavalt korras, et taas täiskoormusel pingutada. Esimesed suusahüpped sai ta teha juba 13. detsembril, nii et ootame põnevusega 10. jaanuarit ehk Val di Fiemme MK-etappi. See kulub ilmselt sisseelamiseks, kuid loodetavasti jõuab eestlane nobedalt vigastuspausieelsesse seisu, mis olevat teadjate sõnul olnud muljetavaldav. Treeningukaaslased Norrast paugutavad ju kõvasti!  

Kristjan Ilves. Foto: Aldo Luud

Läinud nädala miinus

Nädalavahetusel peetud laskesuusatamise Eesti meistrivõistlused peaks olema kohaliku kogukonna pidupäev, aga tegelikkuses kujunes sündmus üsna piinlikuks komejandiks. Seda vähemalt täiskasvanute arvestuses. Samal ajal kui ala saab enneolematult põhjalikku meediakajastust ja sportlaste pingutused jõuavad kümnete tuhandete fännideni, ei suudeta kohaliku tšempionaadi starti tuua nii palju sportlasi, et isegi medalikomplekt välja jagada. Suurem osa meie tippe eelistas võistlemisele hoopis treenimist. Jumal tänatud, et lätlased ja leedulased natukenegi stardirivisid pikendasid...

Meeste lühendatud tavadistantsil võitis kulla Kalev Ermits, hõbedale tuli 13 möödalasku teinud Raido Ränkel ja pronksile... Mitte keegi! Kellele sellist üritust üldse vaja on? Sprindis oli esimest aastat püssiga suusatav Ränkel juba kindel kullamees, sest Ermits sõitis Soome laagrisse. Medali said kõik eestlased, kes viitsisid starti tulla. Keegi ei jäänud ilma! Ka naiste seas jagus trofeesid kõigile eestlannadele, kes söandasid võistlustel osaleda. Tavadistantsi tšempioniks krooniti Johanna Talihärm, sprindis Tuuli Tomingas.

Tuleva nädala ennustus

90% on tõenäosus, et laupäeval valitakse Eesti aasta meessportlaseks odaviskaja Magnus Kirt. Ajakirjanike hääletuse tulemused on juba avalikud ning seal järgnesid talle kümnevõistleja Maicel Uibo ja rallimees Ott Tänak. Isegi kui ralli maailmameister valitakse parimaks nii alaliitude kui ka fännide poolt, tundub ülimalt tõenäoline, et neis kategooriates jääks sel juhul teiseks just Kirt. Sellise stsenaariumi puhul lõpetavad mehed võrdsete punktide peal ning otsustavaks saaks just ajakirjanike valik, kus esikohale kerkis odaviske MMi hõbedamees. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee