Eesti uudised

Martin Helme peaministri presidendi vastuvõtul mitte osalemisest: tegelikult tuleb ikka väga tõsiselt küsida, mida on teinud valesti kutsuja (376)

Madleen Vapper, 28. detsember 2019 18:27
Martin HelmeFoto: Martin Ahven
Peaminister Jüri Ratas teatas, et ei osale tuleval aastal presidendi vastuvõtul vaid on pigem perega. Rahandusminister Martin Helme teatas oma sotsiaalmeedia postituses samuti: "Mina ka ei lähe vastuvõtule. Ma tean veel mitut ministrit, kes ei lähe."

Helme sõnul tuleks vaadata kutsuja ehk president Kaljulaidi otsa: "Tegelikult tuleb ikka väga tõsiselt küsida, mida on teinud valesti kutsuja, et esimest korda taasiseseisvumise ajal jätab peaminister vastuvõtule minemast. Vastus, mulle tundub on, et kutsuja on teinud praktiliselt kõik, mida üldse teha annab, valesti."

Rahandusminister toob välja mitmeid asju, mida Kaljulaid on valesti teinud, et mitmed ministrid vastuvõtul ei osale. Helme kirjutab, et näiteks lammutab Kaljulaid institutsiooni ja seda toetavaid kirjutamata reegleid ning poliitilise kultuuri norme, käsitleb presidendi ametit kui mingit oma isiklikku asja, kus elada välja oma tujusid ning on üles näidanud põlgust ka põhiseadusliku korra suhtes.

Helme kommenteerib ka vabariigi aastapäeva vastuvõtu külaliste nimekirja ning võtab selle kokku: "See kõik näitabki, et tegu ei ole mitte presidendi vastuvõtuga vaid poliitaktivisti häppeningiga."

Samal teemal

27.12.2019
Peaminister Jüri Ratas ei osale 24. veebruaril presidendi vastuvõtul