Pilt on illustratiivne.Foto: Arno Mikkor / Ekspress Meedia
Toimetas Marvel Riik 28. detsember 2019 08:19
Saksa poliitikud tegid üleskutse võtta Euroopa Liidus kasutusele meetmeid, mis kaitseksid Ühendriikide sanktsioonide eest. Algatusega tuldi esile ajal, mil USA kongressi poolt parteiüleselt algatatud sanktsioonid on vähemalt ajutiselt peatanud Vene-Saksa gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitustööd, vahendab ERRi uudisteportaal.

Hirm Ühendriikide sanktsioonide ees sundis gaasijuhtme paigaldamisega tegelevat Šveitsi ettevõtet Allseas Group S.A. peatama ehitustööd 10 miljardit dollarit maksva Nord Stream 2 gaasitoru kallal.

Tegemist on Euroopa hetkel suurima taristuprojektiga, mille puhul Ühendriigid ja mitmed Euroopa riigid kardavad, et tegu on sammuga, mis annaks Venemaale veelgi suurema kontrolli Euroopa energiaturu üle ning võimaldaks rahastada Kremli agressiivset välispoliitikat.

Hoolimata Šveitsi firma loobumisest teatas Venemaa energiaminister Aleksandr Novak, et Nord Stream 2 gaasitorust on Läänemeres ehitada veel vaid 160 kilomeetrit ning selle tööga saavad kuude jooksul hakkama ka Vene laevad.