Eesti uudised

Tallinna bussides tuleb vajutada STOP-nuppu (30)

Ohtuleht.ee, 27. detsember 2019 23:10
Alates 1. jaanuarist alustab Tallinna Linnatranspordi AS pilootprojekti, mille käigus katsetatakse peatumist STOP-nupu vajutamise puhul. Kui peatuses pole ootajaid ning keegi ei vajuta väljasaamiseks nuppu, sõidab buss või trollibuss peatumata edasi.

„Oleme uurinud teiste linnade ja lähiriikide kogemusi, kus STOP-nuppu kasutatakse aktiivselt ja selline lahendus aitab muuta ühistransporti sujuvamaks ja säästlikumaks,“ selgitas Tallinna Linnatranspordi ASi bussiteenistuse juht Meelis Tartu. „Teiste kogemustest teame ka, et sellise muudatusega harjumine nõuab aega, mistõttu oleme pannud juhtidele südamele, et kui näiteks häälteavitussüsteem ja elektroonilised tablood mingil põhjusel ei tööta või  juht ei ole täielikult veendunud, kas bussis on väljumissooviga sõitjaid või peatuses pealetulijaid, tuleb ikkagi peatuda.“

Tallinna Linnatranspordi sõidukipargis on 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas 83 ühissõidukiliini ja aastas rohkem kui 140 miljonit sõitjat.