Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu (vasakul) ja Gideon Saar.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 27. detsember 2019 10:57
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu valiti taaskord suure ülekaaluga Likud partei juhiks, teatab BBC.

Vastuolulise Netanyahu rivaaliks oli kunagi tema valitsusse kuulunud minister Gideon Saar. Netanyahu kogus parteisisestel valimiste 72,2% häältest. Saari saagiks jäi 27,5%. Allajäämist tunnistanud Saar teatas, et toetab märtsis toimuvatel järjekordsetel üldvalimistel peaministrit. „Ma olen oma otsusega rahul. Need, kes oma tõekspidamiste nimel riske ei võta, ei saavuta kunagi midagi,“ sõnas 53aastane Saar. Eelnevalt oli mees seisukohal, et Likud ei võida Netanyahu juhtimise all järgmiseid valimisi.

„Suur võit!“ teatas Netanyahu sotsiaalmeedias. Parteisisesed valimised oli peaministrile oluliseks proovikiviks, sest teda on viimastel kuudel tabanud mitmed raskused. 70aastast peaministrit süüdistatakse korruptsioonis ja altkäemaksujuhtumites. Samuti pole ta suutnud kahtede üldvalimiste järel valitsust moodustada. Järgmine ehk juba kolmas võimalus avaneb selleks märtsis, ent eelnevatel valimistel on Likud jäänud konkureeriva Sinivalge erakonnaga patiseisu.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

28. detsember 2019 15:04
https://syria360.wordpress.com/2015/03/24/the-roots-of-netanyahus-electoral-victory-colonial-expansion-and-fascist-ideology/
Odin 28. detsember 2019 13:43
Ma oleks hea meelega näinud, et Saar võitis parteisisesed valimised. Siis saanuks käega vastu rinda taguda ning öelda, et eesti päritolu tegelane juhib juudiriiki. Täpselt samuti nagu omal ajal Hull Jaan korraldas suurt proletariaadi tiktatuuri ning valitses Venemaad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS