Krimi

FOTOD JA VIDEO | ETTEVAATUST! Libakerjused tülitavad pühade ajal kirikulisi (45)

Ohtuleht.ee, 25. detsember 2019 11:14
Foto: Mupo
Munitsipaalpolitsei hoiatab pühade ajal kirikulisi tülitavate libakerjuste eest. 

Eile õhtul helistas mupo korrapidajale linnakodanik, kes kurtis, et Vabaduse platsil tülitavad kerjused jumalateenistuse järel kirikust väljuvaid inimesi ja küsivad häirival moel almuseid, seisis munitsipaalpolitsei pressiteates. 

Helistaja sõnul oli üks naiskerjus põlvili otse kiriku ukse kõrval. Teine, noor tõmmunahaline mees, liikus kargu toel ringi kirikuliste seas ning nurus raha.

„Kui raha väljasirutatud topsi ei pandud, muutus noormees kurjaks ja kähvas midagi vihaselt võõras keeles. Ei olnud meeldiv tunne, sest abi vajav inimene nii ei käitu. Selgelt mängiti ülevas meeleolus kirikuliste tunnetel,“ selgitas helistaja.

Kuna kerjuste käitumine ja välimus meenutasid sama skeemi, mida on varasemalt kasutanud Rumeenia päritolu kerjused kaupluste juures, siis  otsustas ta korrakaitsjaid teavitada.

„Ütlesin, et kutsun mupo ja politsei! Ta muutus ta silmnähtavalt vihaseks, haaras mul korraks varrukast kinni, aga kuna rahvas oli ümberringi, pidas hetke nõu kirikust väljunud noore mehega ja liipas märksa tervemate jalgadega eemale“.

Korrakaitsjad soovitavad kirikulistel olla tähelepanelikud ja ignoreerida häirival moel almuseid nõudvaid kerjuseid.

Kuigi kerjamine ei ole Eestis keelatud, ei ole seda lubatud teha inimesi häirival moel. Mupo palub tülitavatest almusenõudjatest teada anda lühinumbril 14410, mis töötab ööpäevaringselt, ka pühade ajal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee