Maailm

Kriisides maadleva lennukitootja Boeingu boss sai kinga (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. detsember 2019 20:04
Foto: Reuters/Scanpix
Lennukitootja Boeing teatas, et vabastas ametist firma tippjuhi Dennis Muilenburgi (pildil). Ettevõtte juhatuse sõnul oli see vajalik, et taastada klientide usaldus firma vastu.

Muilenburgi vallandamine sai aktuaalseks pärast kaht lennukatastroofi Boeing 737 Max tüüpi lennukitega – masinate tootmine seiskus selle aasta märtsis ning ei jätku firma kinnitusel enne kui kõik ohutusnõuded on üle kontrollitud ja kinnitatud.

Õnnetused Etioopias ja Indoneesias, kus hukkus kokku 346 inimest, põhjustas sellesse lennumasinasse installeeritud tarkvarasüsteem, mis mõlemal juhul töötas pilootide püüdlustele vastu. Õnnetud lendurid üritasid elu eest võidelda süsteemi vastu, mis ei lasknud neil lennuki nina ülespoole liigutada, et kokkupõrget maaga vältida.

BBC kirjutab, et ehkki Boeing eesotsas Muilenburgiga andis suuri lubadusi, et hakkab senisest suurema hoolega ohutusele tähelepanu pöörama, viitavad tõendid lennufirma vastu, et Boeing oli süsteemi veast teadlik. Ent otsustas suures rahahimus mitte reageerida, et lennukid võimalikult ruttu klientidele maha müüa.

Samal teemal

31.09.2019
TÜÜPVIGA: kümnetelt Boeing 737NG lennukitelt avastati pragusid
08.03.2019
Boeing tunnistas, et lennuõnnetused põhjustas nendepoolne viga
04.03.2019
RAPORT: Etioopia surmalennu piloodid tegid kõik, mis suutsid, et reisijaid päästa