Eesti uudised

Kiviõli koolidirektori vallandamise järg: Lüganusel kavandatud kolm umbusaldushääletust kukkusid läbi (24)

Toimetas Hindrek Pärg, 23. detsember 2019 19:23
Eelmise nädala Lüganuse volikogu istung.Foto: Aldo Luud
Esmaspäeva keskpäeval kogunes Lüganuse volikogu, et arutada kolme umbusaldamisavaldust, mis on seotud Kiviõli 1. keskkooli direktori, volikogus opositsiooni kuuluva Heidi Uustalu kiire vallandamisega. 

Õhtuleht on varasemalt kirjutanud, kuidas Lüganuse vald laskis koolijuht Uustalu lahti põhjendusega, et ta lubas koolis pidada Reformierakonna noorte koosolekut. Uusalt kuulub ka ise Reformierakonda, mis on volikogus vähemuses. Eelmisel teisipäeval pidasid Kiviõli 1. keskkooli õpetajad ka tunniajase hoiatusstreigi ametist tagandatud direktrisse toetuseks.

Samal teemal

Eelmisel nädalal andis opositsioon volikogu istungil üle kolm umbusaldusavaldust - vallavanem Viktor Rauamile, volikogu esimehele Dmitri Dmitrijevile (Keskerakond) ja volikogu aseesimehele Enno Vinnile (varasemalt Reformierakond, praegu parteitu).

Umbusaldusavalduste läbiminekuks vajalikku kümmet häält opositsioon esmaspäevaks kokku ei saanud ja nii jätsid opositsioonisaadikud koosolekule tulemata ehk umbusaldusavaldused kukkusid läbi, vahendab ERR-i uudisteportaal

Lüganuse volikogus on 19 kohta ehk umbusaldusavalduse läbiminemiseks oli vaja kümne saadiku poolthäält. Valimiste järel kahe aasta jooksul toimunud nelja võimuvahetuse järel on praegu nii koalitsioonil kui opositsioonil mõlemal volikogus üheksa kohta ning seni on kaalukeeleks olnudki just fraktsioonitu Enno Vinni hääl.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee