Eesti uudised

Oluliselt täiendatud! 

SUURED MUUTUSED: Postimehe uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa esitas pärast vastutava väljaandja vallandamisteadet lahkumisavalduse (132)

Hindrek Pärg/Delfi, 23. detsember 2019 16:50
Foto: Asso Pikk
AS Postimees Grupis toimusid vahetult enne jõulupühi suured muutused. Juhatuse liige ja Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo lahkus esmaspäeval poolte kokkuleppel ametist, mille peale esitas lahkumisavalduse ka uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa. 

"Jah, esitasin täna pärast Merili Nikkolo vallandamisteadet oma lahkumisavalduse," kinnitas Roonemaa Õhtulehe toimetusele tulnud vihjet.

Samal teemal

Kolleegide hulgas väga kõrgelt hinnatud uuriva toimetuse juht sõnas, et ta ei näe võimalust selles ettevõttes edasi töötamiseks. "Ma ei näe ettevõtte juhtkonnalt tuge toimetusele ja toimetuse tööle, et teha sõltumatut ajakirjandust," sõnas Roonemaa. 

Tema sõnul mõistis Pärnu Postimehe endine peatoimetaja, mis oli ajakirjandus ning kuidas seda teha. "Ei ole alust arvata, et pärast Nikkolo vallandamist läheb ettevõttes midagi paremaks. Tema lahkumine on hoop toimetuse jaoks ja peaksime iseennast taaskord rohkem tõestama," ütles Roonemaa. 

Juba aastaid on levinud sahinad, et maailmavaatelised põrkumised on nii mõnegi meediatöötaja Postimehest minema peletanud ning juhtkond, kas omanik Margus Linnamäe mõjutusel või mitte, on sekkunud toimetuse töösse (loe lähemalt SIIT). Roonemaa andis mõista, et Nikkolo kaitses toimetust ning ajakirjanike tööd. "Kui ka juhtkonna poolt üritati minu toimetust mõjutada, siis need lõppesid alati Merili juures," tõdes Roonemaa.  

Postimees Grupi juhatuse esimees: erimeelsused seisnesid konkreetsetes detailides, kuidas asju ellu viia

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu ütles Delfile, et ei soovi konkurentidele täpsemalt oma äristrateegiat kommenteerida.

„Suurtes sihtides võib-olla ei olnudki erimeelsusi, vaid erimeelsused seisnesid konkreetsetes detailides, kuidas asju ellu viia. See oli meie ühine otsus, et kui me päris ühtemoodi asju ei näe, siis me lähme lahku,” sõnas Raudsalu. 

Küsimusele, kas üheks Nikkolo lahkumise põhjuseks võisid olla viimase aja erimeelsused Postimehe toimetuse sees ja inimeste lahkumised, vastas Raudsalu eitavalt.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Probleemid Postimehes?

Postimees on antud hetkel ka peatoimetajata, sest novembri alguses lahkus aprillis ametikohale saanud Peeter Helme. Temale sai saatuslikuks vastuseis geiabielu toetav arvamuslugu (tema ametist lahkumise kohta loe lähemalt SIIT ja SIIT). Praegu on peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap. 

Hiljutisem näide potentsiaalselt omanikupoolsest mõjutusest Postimees Grupi tööle tuli ilmsiks oktoobris. Õhtuleht kirjutas, kuidas telekanal Kanal 2 tarbeks valmis saade apteegireformist. Osapooltega tehti intervjuud ning väidetavalt valiti välja ka eetriaeg, ent siiani pole saade teleekraanidele jõudnud. 

Õhtulehele tulnud vihje kohaselt võeti saade viimasel hetkel eetrist maha, sest ei olevat sobinud omanik Margus Linnamäele, kellele kuulub muu hulgas apteegikett Apotheka ning kelle ärihuvides oleks apteegireform algselt kavandatud kujul ära jätta (loe lähemalt SIIT). 

Peaaegu valmis tehtud saate asemel jõudis vaatajateni hoopis Katrin Lusti "Kuuuurija", mille 16. detsembri saate üks lõik keskendus apteegireformile, võttes pealtnäha vastuseisu reformi algselt kavandatud kujule. 

Probleemid Postimehe meediavabadusest tulid ilmsiks ka juulis, kui Piirideta Ajakirjanikud tundsid muret, et Margus Linnamäe on muutnud väljaande konservatiivsete vaadete hääletoruks, sekkudes toimetuse töösse. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee