Krimi

AASTA MUST KROONIKA | Taksomõrv, Mary Krossi kerge pääsemine ja muud 2019. aasta krimilood (2)

Ohtuleht.ee, 22. detsember 2019 13:51
Teet Märtman sai vanglast väljaFoto: Robin Roots
Aasta jooksul tuleb ette rõõmsamaid ja kurvemaid momente. Õhtuleht kogus kokku eelmise aasta kuumimad kriminaaluudised, mis Õhtulehe veergudel kajastuse said. Nende seas on tõeliselt võikaid roimu kui ka omapäraseid intsidente.

JAANUAR - õudne jõulumõrv ja ärikaksikute uued seiklused

Igor Liiva (42) sai eelmiste jõulude ajal hakkama aasta ühe jubedaima kuritööga, kui tappis oma naise, tükeldas tema surnukeha ja elas tapetuga paar nädalat koos. Praegu vältava kohtuprotsessi ajal tunnistas mees end süüdi ja nimetas tapmise põhjuseks armukadedust.

Teet Märtman sai vanglast väljaFoto: Robin Roots

Ettevaatust puhkusepiltidega! Tänavu jaanuaris kirjutas Õhtuleht loo majavarastest, kes teadsid alati, kui rikkamad inimesed puhkusel käisid. Nende majad tehti seejärel tühjaks!

Mõnele inimesele tõi jaanuar ka rõõmsaid sõnumeid. Ärikaksik Teet Märtman pääses vanglast! Tiit jäeti samas trellide taha.

Tiit Märtman kohtusFoto: Martin Ahven

Sama hästi ei läinud narkoärikatel, kes on endiselt kohtu ja vahi all. Kummalisel kombel on nende vahi all olemine kestnud üle nelja aasta, aga otsust ikka pole.

Veebruar - valimiste eel on rahulikum kuu

Õhtulehe veebruarikuu loetuimaks krimilooks tõusis teeneka arsti teod Tartus, kes kirjutas narkoärikatele välja tablette, mille need sõltlastele maha müüsid. Muidugi jõudsid tabletid ka lasteni.

Küll oli enne valimisi palju juttu erakondade ridades olevatest kurjategijatest. Neid leidus tõesti igas erakonnas.

Märts - kas Lembitu Kitt on võlakütt või väljapressija?

Katrin Lusti telesaates võlgu taga ajanud Lembitu Kitt teeb tänamatut tööd, kui aitab võlausaldajatel raha kätte saada, kuid kõige selle all nägi prokuratuur kriminaaljõugu heaks väljapressimist

Lembitu Kitt - aitaja või väljapressija?Foto: Martin Dremljuga / Ekspress Meedia

APRILL - käpardlike kurjategijate sekeldused

Aprill algas sõnumiga islamimaailma sügavustest, kuhu Abdurrahman Sazanakov läks uskmatutega võitlema. Lasnamäe poiss sai KAPO sõnul konfliktipiirkonnas surma.

Koomilisemaid hetki pakkusid kurjategijad Lõuna-Eestis, kus üks purjus mootorrattur põgenes politsei eest sohu. Seal fotoaparaadiga politseinik ta tabaski. Teine seltskond kaarutas purjuspäi ringi Audiga. Kui politsei neid märkas, siis põgenes üks autos olnud põõsastesse peitu, teine kutsus emme appi.

Uku Arop kohtusFoto: Teet Malsroos

Kiki-mikiga meeletult populaarseks saanud räppar Arop sattus baarikakluse tõttu aprilli lõpus kohtu alla. Räppar pääses ilma tõsisema karistuseta.

Eredam kevadpäike tõi inimesed ratta selga ja maikuu kõige traagilisemas õnnetuses jäi elektrirattaga rongi alla armastatud näitleja ja saatejuht Jüri Aarma.

Foto: Tiina Kõrtsini

Õnnelikumalt läks õppejõud Hannes Praksil, kelle jalgrattale keeras ette auto. Mees tegi õudse õhulennu, kuid pääses tõsisemate vigastusteta.

Allan Roosileht sai hakkama see-eest erilise lollusega ja jäi ühel juunikuu nädalavahetusel purupurjus autoroolis vahele

Foto: Tiina Kõrtsini

Aasta kõige räägitum kuritöö juhtus vahetult enne jaanipühi Tallinna kesklinnas, kus taksojuhina töötanud mees hakkas tulistama taksojuhte. Mõrvari püüdmiseks algas inimjaht, Nabala bussipeatuses tegi mees viimase lasu ja suri.

Kummalisematest kuritegudest kirjutas Õhtuleht sel kuul loo aasta varem Tartu arestikambris toimunud tapmisest. Napsutanud mees ei talunud teise lärmi ja tappis ta.

JUULI - õudne tüli noorte vahel lõppes surmaga

Noored raske elusaatusega mehed jõid Tartumaal Kükitaja külas viina, keerasid tülli ja üks 16-aastane purjutaja põletati majja sisse. Mõrvariks osutus 21-aastane mees, kes oli ka varem korduvalt kohtulikult karistatud.

Foto: Aldo Luud

Samal ajal jõudis kohtu alla välismaine hurmur Ajmal, kes keeras Eesti naise niimoodi ümber näpu, et varastas talt 100 000 euro eest väärtmünte. Suur osa münte vedeles daamil voodi all.

Juulis toimus ka laulupidu! Hurraa! Kogu peo kõige kummalisem intsident sündis ühe daami eestvedamisel, kui üritas turvameestega kakelda. Mis täpsemalt naise nii vihaseks ajas, ei oska siiani öelda.

Foto: Tiina Kõrtsini

Atko bussifirma niigi kehv maine sai otsese paugu Kloogarannas, kui bussijuht ei märganud tee äärde pargitud veokit. Järgnenud õnnetuses sai viga 26 inimest.

Austrias tabati lennujaamas mees, keda kahtlustati Tallinnas suure kellaröövi korraldamises. Õhtuleht kirjutas, kuidas kogu lugu rullus.

Samuti kirjutasime põhjalikult, kuidas käisid Eesti raudteejuhid suurte konjakivaatidega Venemaal transiidirattaid õlitamas.

AUGUST - kaks jõhkrat mõrva, põlev matusebüroo ja vangistatud Tobikoer

Pärnust tuli selle aasta üks šokeerivamaid kuritegusid, kus 15aastane erikoolist tulnud poiss peksis surnuks kaks aastat noorema lapse. Aasta lõpus mõisteti poiss mitmeks aastaks vangi.

Õnnetud inimsuhted viisid teisegi surmani. Viljandimaal ei jõudnud Ülle ühel augustipäeval koju. Ta leiti tükk maad eemal tapetuna. Hiljem selgus, et tapmiseni viis taaskord armukadedus.

Matusebüroo Viimne Tee süütamine Foto: Aldo Luud

Pärnus läks matusebüroode vahel nii teravaks konkurentsiks, et hilissuvistel öötundidel pandi üks büroodest põlema. Süütaja saadi kätte, kuid seda veel ei teata, kes ta palkas.

Augustis sai läbi ka Tobikoera pikk kohtuprotsess, mille tagajärjel saadetigi ta vangi. Mees ei mäleta siiani, miks ja kuidas ta sõpra ründas.

Õhtuleht kirjutas samal ajal suurema analüüsi, kuidas töötavad tänapäeva juutuuber-narkoärikad. Tööd teha väga ei viitsita ja nii möllataksegi pigem kuritegelike asjadega.

SEPTEMBER - Mary Kross pääses nii kergelt!?

Kui eelmisel aastal valimiskampaaniate esimeste nädalate ajal väitis Mary Kross politseile, et EKRE märgiga eestlane loopis teda kividega, siis hakkas politsei seda uurima. Selgus, et Kross valetas, kuid kohtus pääses ta rahatrahviga ja kriminaalkaristuseta. Pahameel oli üleüldine.

Daniel SeppFoto: Rauno Vahtre

Samuti tekitas meeletu pahameele harrastusnäitleja ja sotsiaalmeediastaar Daniel Sepp, kes peksis mitme kuu jooksul enda elukaaslast. Viisaka pealispinna taga peitis end koletis.

Veel hullem koletis tappis Inglismaal prantslanna. Vene päritolu eestimaalane sai pika vanglakaristuse.

Muidu tore mees, aga korraga siis selline kuritegu! Nii arvasid mitmedki Võrumaa inimesed, kui üks härra otsustas minna ja kodupoodi röövida. Seejärel pakkis perekonna autosse ja sõitis Lätti. Aasta üks rumalamaid kuritegusid!

Veel omapärasemalt said kurjategijateks kaks Lasnamäe vennast, kes ostsid Hiinast odavaid potentsitõstjaid ja müüsid neid Eesti hädalistele. "Sain küll erektsiooni, kuid ka hirmsa nohu," kurtsid või kiitsid kliendid.

OKTOOBER - Kõmmari surnuks sõitnud mees läheb kohtu alla!

Kas eelmisel aastal eksnaise peale vihaseks saanud muusik Kõmmari sõideti surnuks, kuna muud ei jäänud üle, või oli tegu ikkagi tapmisega? Seda hakatakse uuel aastal kohtus arutama.

Lõppvaatuse sai ka Valga noorpoksija rusikahoop ööklubi ees, milles suri pereisa. Oktoobris mõisteti ta kohtu esimeses astmes süüdi. Kohtuotsuse järel viskus süüaluse ema politseiauto taga asfaltile.

ALEKS SIMANISFoto: Aldo Luud

Suure pahameele tekitanud hooletusjuhtum Vao hooldekodust sai samuti kohtuinstantsides lõpu. Vanaproua oli nii halvas seisus, et temast kukkus mäda- ja veretükke.

Õhtulehe krimirubriigis leidis tõsise uurimuse taksomaffia probleem. Varasemalt palju suuremate mastaapidega taksomaffiandus jõudis kohtusse. Vanalinna bande sai juba karistada, järg on sadama meestel.

Ajaloohuvilistele - oktoobris sai 20 aastat Eesti kõmuliseimast mõrvast. Tülid keskturu ümber viisid Mait Metsamaa tapmiseni.

NOVEMBER - kohtunikku kahtlustatakse altkäemaksu võtmises

Vahel teevad ka kohtunikud kaheldavaid otsuseid. Tartus võeti näiteks kinni maakohtu kohtunik, advokaat ja üle kuulati ka üks kohtutäitur. 

Kohtla-Nõmmel leiti novembris lühikese aja jooksul kolm sõpra, kes olid napsitades surnud. Tekkis salaalkoholipaanika, kuid detsembris selgus, et mingit salaalkoholi polnud. Kolme külajoodiku elutee katkes lihtsalt omapärasel kombel pea samal ajal.

DETSEMBER - tuntud meeste lastearmastus ja õudne tulekahju Tartus

Tõeline tragöödia juhtus Tartus Ihastes, kus detsembris läks põlema elumaja. Alles pool aastat varem majja kolinud viieliikmeline pere jättis elud leekidesse. Tegu oli viimaste aastate traagiliseima tulekahjuga.

Ihaste tulekahju Foto: Aldo Luud

Kahte ühiskonnas tuntud meest tabasid pedofiiliasüüdistused. Postimehe endine peatoimetaja Peeter Helme ajas jututoas seksijutte alaealisele tütarlapsele. Veelgi uskumatuna kõlas Venno Loosaare kohta käiv süüdistus, et ta käperdas noort tüdrukut suguelundite juurest. Peeter Helme ütleb ise, et ta ei teadnud, kui vana on vastaspoolel rääkija. Loosaar eitas igasugu süüdistusi. Protsessid jätkuvad uuel aastal.

Samal teemal

23.12.2019
AVALIKKU HUVI KUI PALJU | Politseis valetunnistusi andnud valgevenelane läks päriselt vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee