Poliitika

Edgar Savisaar vihjab, et Kadri Simsonit tema matustele ei lastaks (139)

Ohtuleht.ee, 22. detsember 2019 09:51
Savisaar on Kadri Simsoni peale endiselt väga solvunud.Foto: Teet Malsroos
Täna südaöösel ilmus YouTube'i Toomas Lepa tehtud dokumentaalfilm Edgar Savisaarest, mis kandis nime "Ülestõusmine". Tõelises Tallinna TV vaimus tehtud filmis on Edgar Savisaar vana ja haige mees, kellele noorem põlvkond noa selga lõi.

Kõige otsesemas rollis Savisaare kõrvaldamisel Eesti poliitikas näidatakse Kadri Simsonit. Savisaar meenutas, kuidas Simson tuli tema juurde Hundisilmale ja teatas kandideerimisest Savisaare vastu Keskerakonna juhiks. "Kui sa seda parteid ära ei anna, siis me võtame selle sult," öelnud Simson Savisaarele.

"Sellest tüdrukust tuleb ka aru saada," mõtiskles Savisaar ja meenutas, et ka Saksamaa endine liidukantsler Helmut Kohl ütles hilisema liidukantsleri Angela Merkeli kohta "minu tüdruk" ja viitas, et Merkeli võimuvõit Kohli käest polnud mingil moel hullem kui Simsoni tehtu. "Ja Kohl ütles enne surma, et ärge "tüdrukut" minu matusele lubage."

Lepa tunniajaline film räägib Savisaare võimukaotusest, mis algas 2015. aasta valimistega, kus Savisaar tegi riigi parima tulemuse, kuid oli juba enne valimisi halva tervise juures. Seda ütleb filmis Paavo Pettai, kes märkas juba valimiste eel, et Savisaar jõuab üha vähem. Sellele järgnes reis Taisse, mille järel sai ta ka lihasööjabakteri, mille tagajärjel kaotas Savisaar jala.

Savisaar leidis, et tema erakonnakaaslaste poolt temaga sellises tervislikus seisundis võitlema hakkamine oli midagi ootamatut. "Isegi Mart Laar poleks minuga toona võidelnud, rääkimata erakonnakaaslastest..." heidab Savisaar ette. Filmi montaažiga antakse eelkõige mõista kolme patust - Mailis Reps, Simson ja Jüri Ratas.

Keegi neist kolmest filmis sõna ei saa või ei võta. Küll räägivad Siret Kotka, Mihhail Kõlvart ja Heimar Lenk. Lisaks Tallinna praost Jaan Tammsalu, kes võrdleb Savisaare ellujäämist imega. Sõna saavad ka Savisaart kohtus kaitsnud Oliver Nääs ja prokurör Sten-Hristo Evestus. Kõike raamib NO99 etendus Savisaarest, mida nimetatakse prohvetlikuks ennustuseks, kuidas Savisaarele tema võidu korral ära tegema hakatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee