Maailm

AASTA HILJEM: Strasbourgi elanikud tahaks terrorirünnaku unustada, aga seda ei lubata (2)

Marvel Riik, 22. detsember 2019 09:32
11. detsembril möödus aasta Strasbourgi terrorirünnakust aasta. Pildil on inimesed tulnud memoriaali juurde leinama rünnaku ohvreid.Foto: PATRICK HERTZOG / AFP
Kuigi mullune Strasbourgi jõuluturu terrorirünnak ehmatas Euroopat, on linnaelanikud koledast veretööst, mis nõudis viie inimese elu, üle saanud ning sooviks eluga edasi minna. See aga pole võimalik, sest turg on võimu poolt pandud tugeva kontrolli alla: kes tahab glögi juua ja jõulupuud näha, peab läbima turvakontrolli.

„Nagu läheks Iisraelist Palestiinasse,“ ütleb palju ringi reisinud kolleeg Strasbourgi kesklinnas. Linnas on plaan jalutada üle kanali, et trehvata jõuluturgu, kus aasta tagasi toimus traagiline terrorirünnak, mis nõudis viie inimese elu. Aga enne, kui vanalinn oma ilu ja võlu tõeliselt avada saab, tuleb läbida turvakontroll.  Linnakodanikud ja turistid rivistuvad metallist taradesse nagu kuulekad kariloomad, et ükshaaval turvatöötajatele ette näidata hõlmaalused ja seljakotid. Kahtlased esemed, sealhulgas plastpudel veega, korjatakse ära.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.12.2018
STRASBOURGI TERRORISTI ISA: poeg oli Islamiriigi toetaja
12.12.2018
ÕL VIDEO | Jõuluturu müüja: Strasbourgi sündmused ei heiduta. Ei saa midagi teha, kui sellised asjad juhtuvad
12.12.2018
Strasbourgi veresauna korraldaja on istunud vanglas kolmes riigis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee