11. detsembril möödus aasta Strasbourgi terrorirünnakust aasta. Pildil on inimesed tulnud memoriaali juurde leinama rünnaku ohvreid.Foto: PATRICK HERTZOG / AFP
Marvel Riik 22. detsember 2019 09:32
Kuigi mullune Strasbourgi jõuluturu terrorirünnak ehmatas Euroopat, on linnaelanikud koledast veretööst, mis nõudis viie inimese elu, üle saanud ning sooviks eluga edasi minna. See aga pole võimalik, sest turg on võimu poolt pandud tugeva kontrolli alla: kes tahab glögi juua ja jõulupuud näha, peab läbima turvakontrolli.

„Nagu läheks Iisraelist Palestiinasse,“ ütleb palju ringi reisinud kolleeg Strasbourgi kesklinnas. Linnas on plaan jalutada üle kanali, et trehvata jõuluturgu, kus aasta tagasi toimus traagiline terrorirünnak, mis nõudis viie inimese elu. Aga enne, kui vanalinn oma ilu ja võlu tõeliselt avada saab, tuleb läbida turvakontroll.  Linnakodanikud ja turistid rivistuvad metallist taradesse nagu kuulekad kariloomad, et ükshaaval turvatöötajatele ette näidata hõlmaalused ja seljakotid. Kahtlased esemed, sealhulgas plastpudel veega, korjatakse ära.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Ossinovski 22. detsember 2019 23:04
Õudne on see, et terrorismiga on juba nii ãra harjutud, et seda ei peeta ülemäära ohtlikuks. Eks selle põhjuseks on ka vasakããrmuslik ajupesu, mida meedia kogu aeg ette söödab.
Kristiina 22. detsember 2019 17:36
Õudne kui isegi pildistajaid ahistatakse. Mina oleks keskmist sõrme näidanud ja sõimanud.

SISUTURUNDUS