Foto: Martin Ahven
Elis Kusma, toimetaja 20. detsember 2019 16:58
Ketiapteekide äkkstreigil pärast apteegireformi pidurdama pidava eelnõu läbikukkumist riigikogus oli suurem mõju kui vaid ravimiostjate jooksutamine: poliitikuil on võimatu sellisele survele alluda; apteegikettide koordineeritud tegevust uurib nüüd konkurentsiamet ning takkapihta näidati klientidele kätte tee konkurentide juurde, kelle apteegid jäävad igal juhul avatuks ka pärast reformi jõustumist 1. aprillil.

Ratas sai pihta

Kas kellegi müüjatöö meenutamine on solvang või tunnustus, kõneleb mitte ainult isiklikust suhtumisest, vaid sellestki, kuidas väärtustab ühiskond oma töötegijaid. Kuidagi positiivselt ei saa aga võtta Mart Helme kommentaari harimatutest tänavaaktivistidest, kes moodustavat tema sõnul nüüd Soome valitsuse. Läks nagu alati: Helme solvangud jätavad häbisse hoopis Jüri Ratase, kes oli sunnitud tema sõnade pärast vabandust paluma.

Kas Mart Helmet saab usaldada?

Olgugi et siseminister Mart Helmet tabanud järjekordne umbusaldusavaldus ei vii EKRE esimeest ametist, võiks 42 häält tema ametis jätkamise poolt ja 44 vastuhäält mõjuda äratusena. Kas isamaalaste kannatus kestab täpselt nii kaua, kui on hädapärast tarvis pensionisamba teise samba vabakslaskmise läbisurumiseks?

Poliitika jõudis kooli

On erandlik, et koolijuhi ametist vabastamine toob kaasa kohalike elanike meeleavalduse ja õpetajate hoiatusstreigi, nagu on juhtunud Kiviõli 1. keskkoolis. Näis, kas aasta koolijuhi tiitli pälvinul, kellele heidetakse (tugevate liialdustega) ette koolielu politiseerimist, lastakse elutööd ikkagi jätkata. Ja kas läheb nagu Viimsis, kus vallajuhtidest direktorikangutajad said ise sule sappa?

Imede aeg

Ettevõtja otsus premeerida 10 000 euroga detektoristi, kes tõi muistsest ohverduspaigast lagedale tõelise aarde, ent jäi seadusepügala tõttu ilma leiutasust, mõjub jõuluimena. Teisalt kas pole see mitte häbi riigile, kui arheoloogide töö jätkumine sõltub ettevõtjate suvast, nagu elupäästva haiglaaparatuuri hankimisel on varem loodetud annetajate heldusele?