Maailm

MEEDIA: ema väitel vihkas Moskva tulistaja KGB-lasi (57)

Toimetas Aadu Hiietamm, 20. detsember 2019 11:30
SündmuskohalFoto: TASS/Scanpix
Moskvas rikkus neljapäeva õhtul julgeolekutöötajate peomeeleolu musta riietatud mees, kes avas Lubjankal Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) peakorteri juures automaaditule. Surma sai üks ja vigastada viis inimest. Tulistaja tapeti. Samal ajal toimus Kremlis pidulik kontsert, millega tähistati reedest julgeolekutöötajate päeva. Kontserdil viibis ka president Vladimir Putin.

Vene võimud ei ole tulistaja nime ametlikult avaldanud, kuid meedia andmetel osutus selleks Moskva oblastist Podolski linnast pärit 39aastane Jevgeni Manjurov, kes oli emale hommikul enne kodust lahkumist öelnud, et ta läheb laskmisvõistlusele. 

Ema sõnul Manjurov armees teeninud ei olnud. Lapsepõlves tegeles poksiga ja hiljem laskmisega, käis sageli laskevõistlustel. Tal oli kodus seitse registreeritud relva. Tööl käis Manjorov mitmes turvafirmas, kuid mõned kuud tagasi otsustas hakata töötuks. Muu hulgas on ta valvanud ka Araabia Ühendemiraatide saatkonda Moskvas.Lähedasi sõpru ja naist Manjurovil ei olnud.

Ema rääkis väljaandele Baza, et tema poeg vihkas KGBlasi. FSB on aga KGB otsene järeltulija. 

Samal teemal

19.12.2019
FSB peakorteris toimus tulistamine, hukkus vähemalt üks inimene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee