Eesti uudised

Siseministeeriumi plaan raskendaks välistudengite- ja töötajate elu: õppurid ei tohiks nädalas üle 16 tunni töötada, lapsi Eestisse kaasa võtta ei tohi (71)

Ohtuleht.ee, 19. detsember 2019 21:07
Tartu ülikoolFoto: Aldo Luud
Siseministeerium soovib piirata Eestis õppivate välismaalaste ja lühiajaliste töötajate võimalusi oma lapsi Eestisse kaasa tuua ning ühtlasi keelaks ministeerium välistudengite töötamise rohkem kui 16 tundi nädalas, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Umbes pool 2200 nii-nimetatud kolmandate riikide kodanikest, kes õpivad Eesti kõrgkoolides, käib kooli kõrvalt tööl. Siseministeeriumi hinnangul ei tohiks väljastpoolt Euroopa Liitu pärit õppurid töötada üle 16 tunni nädalas, sest kardetakse, et muidu võidakse õppimiseks antud elamisluba hoopis töörände kattevarjuna kasutada, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Kolmandate riikide üliõpilased kindlasti vajavad seda töötamise võimalust äraelamiseks. Ma arvan, et oleks väga rumal otsus seda piirata," ütles Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk, nentides, et kindlasti on üksikjuhtumeid, kus on väärkasutust, aga ei näe, millist probleemi hakatakse lahendama tööaja piiramisega. 

Ministeerium soovib, et seadusmuudatuse järel tuleks Eestisse need välistudengid, kellel on õppimiseks piisavalt raha, mida aitaks eelnõu kindlustada ka teise punktiga - nimelt tahetakse tähtajalise elamisloaga välismaalastelt ära võtta vajaduspõhine õppetoetus.

Samuti puudutab eelnõu ka välistudengite perekondi - kui praegu võib tähtajalise elamisloaga õppur lapsed endaga kaasa võtta, siis siisugusele pererändele soovib ministeerium piiri panna, mis tähendaks, et üliõpilase lapsed võiksid tal tavalise viisaga külas käia, kuid kogu õpingute ajaks neil Eestisse asja ei oleks. Eelnõu seletuskirja järgi saab välismaalane oma pereelu kodumaal elada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee