Tartu ülikoolFoto: Aldo Luud
Ohtuleht.ee 19. detsember 2019 21:07
Siseministeerium soovib piirata Eestis õppivate välismaalaste ja lühiajaliste töötajate võimalusi oma lapsi Eestisse kaasa tuua ning ühtlasi keelaks ministeerium välistudengite töötamise rohkem kui 16 tundi nädalas, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Umbes pool 2200 nii-nimetatud kolmandate riikide kodanikest, kes õpivad Eesti kõrgkoolides, käib kooli kõrvalt tööl. Siseministeeriumi hinnangul ei tohiks väljastpoolt Euroopa Liitu pärit õppurid töötada üle 16 tunni nädalas, sest kardetakse, et muidu võidakse õppimiseks antud elamisluba hoopis töörände kattevarjuna kasutada, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Kolmandate riikide üliõpilased kindlasti vajavad seda töötamise võimalust äraelamiseks. Ma arvan, et oleks väga rumal otsus seda piirata," ütles Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk, nentides, et kindlasti on üksikjuhtumeid, kus on väärkasutust, aga ei näe, millist probleemi hakatakse lahendama tööaja piiramisega. 

Ministeerium soovib, et seadusmuudatuse järel tuleks Eestisse need välistudengid, kellel on õppimiseks piisavalt raha, mida aitaks eelnõu kindlustada ka teise punktiga - nimelt tahetakse tähtajalise elamisloaga välismaalastelt ära võtta vajaduspõhine õppetoetus.

Samuti puudutab eelnõu ka välistudengite perekondi - kui praegu võib tähtajalise elamisloaga õppur lapsed endaga kaasa võtta, siis siisugusele pererändele soovib ministeerium piiri panna, mis tähendaks, et üliõpilase lapsed võiksid tal tavalise viisaga külas käia, kuid kogu õpingute ajaks neil Eestisse asja ei oleks. Eelnõu seletuskirja järgi saab välismaalane oma pereelu kodumaal elada.

Kommentaarid  (70)

22. detsember 2019 02:40
Pauluse kiri roomlastele Elu Vaimus 8Kuula 1 Nii ei ole nüüd enam mingit hukkamõistu neile, kes on Kristuses Jeesuses. 2 Sest elu Vaimu seadus Kristuses Jeesuses on vabastanud su patu ja surma seadusest. 3 Sest seda, milleks Seadus oli võimetu, kuna see oli jõuetu inimloomuse tõttu, on teinud Jumal, kes mõistis patu inimeses surma, läkitades oma Poja patuse loomuse sarnasuses ja patu pärast, 4 et Seaduse nõuded oleksid täidetud meis, kes me ei käi oma loomuse, vaid Vaimu järgi.
Nojah 21. detsember 2019 07:02
Kui tulid siia õppima , siis õpigi. Millal sel välistudengil on aega tööl käia, lapsi kantseldada, ja tööd teha? Ja muide, välismaine tudengil võiks olla kohustus mingigi eesti keele õpe lisaks kursusele, mis näitab meie kombeid ja ühiskonna tavasid. Ja selgitus, mis juhtub meie kultuuriruumi reeglite rikkumise eest.
21. detsember 2019 18:08
Gümnaasiumisli käivad õpilased tööl, asi see tudengil tööl käia pole.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS