Maailm

Täiendatud 21.30

FSB peakorteris toimus tulistamine, hukkus vähemalt üks inimene (23)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. detsember 2019 18:12
Politsei sündmuskohal.Foto: Reuters/Scanpix
Moskva kesklinnas toimus neljapäeva õhtul Lubjanka ehk Vene julgeolekuteenistuse FSB hoones tulistamine. Vene meedia andmeil sai surma vähemalt üks ja viga viis inimest, kuid juhtunu täpsemad detailid pole endiselt teada.

Automaatrelva kandnud tulistaja avas tule hoone sissepääsu juures. Esialgu oli segane, mitu inimest hukkus ja mitu tulistamise korraldas. FSB andis pärast tulistamist teada, et neutraliseeris ründaja, kuid ei täpsustanud ohvrite arvu. Interfax teatas hiljem, et FSB ohvitserid lasid tulistaja maha. Kaks julgeolekutöötajat sai väga tõsiselt vigastada.

Pealtnägijate sõnul sõitis sündmuskohale viis kiirabiautot ning korrakaitsjad ei lase sündmuskohale kedagi ligi. FSB eitab esialgseid kuulujutte, et tulistajaid oli enam kui üks.

Tulistamise detailid jäävad vastu õhtut endiselt segaseks, FSB teatas ise ühe ohvitseri surmast, ent kas tegemist oli ühega kannatanutest, kes sai viga ning suri hiljem haiglas, pole selge.

Sotsiaalvõrgustikesse postitatud videotel võib kuulda, kuidas lasud kõlavad.

Tulistamine toimus vaid mõni tund pärast president Putini iga-aastast pressikonverentsi. Ühtlasi tähistavad julgeolekujõud homme riiklikku julgeolekutöötajate püha.

Politsei sündmuskohal. Foto: AP/Scanpix

Uudis täieneb jooksvalt.

Samal teemal

20.11.2019
LENIN EI OLNUD RIIGITEGELANE: Vladimir Putin kritiseeris Moskvas pressikonverentsil nõukogude riigi rajajat