Eesti uudised

Kolmapäevase tormi järel on vooluta veel 5600 majapidamist (7)

Ohtuleht.ee, 19. detsember 2019 17:34
Tormituuled SaaremaalFoto: Irina Mägi
Eilse tormi tagajärjel on Elektrilevi kõrvaldanud 44900 elektrikatkestust. Vooluta oli kella 17 seisuga veel 5600 majapidamist üle Eesti, teatas ettevõtte. 

Rikked on kõrvaldatud Hiiumaal ja Ida-Virumaal. Kõige rohkem on tormist tingitud elektrikatkestusi veel Harju-, Rapla-, Viljandi- ja Tartumaal. Päeva jooksul on rikkeid kõrvaldanud üle 70 brigaadi, rikete kiiremaks lahendamiseks on kaasatud ka droone.

Samal teemal

„Võtsime esmalt ette piirkonnad, kus elektri puudumine tähendas ohtu elule – näiteks haiglad või hooldekodud-, seejärel elektrita sideühendused ja kütusetanklad, samuti koolid ja lasteaiad. Eesmärk on täna valdavas osas sellistes tähtsates kohtades elektriühendus taastada. Lisaks on põhitähelepanu olnud suurematel asulatel, kus liinid mõjutavad korraga paljusid kliente. Töö jätkub ja rikkemeeskonnad tegutsevad,“ selgitas võrgutöid Elektrilevi käiduvaldkonna juht Andres Tõnissaar pressiteate vahendusel. 

Tema sõnul alustatakse homme voolu taastamiseks elektrivõrgu ehitustöid väiksematel liinidel. „Rikete lõpuossa jäävad tavaliselt sellised tööd, kus majapidamisi on liini toitel vähe, kuid liiniehitust – uute mastide ja liinide paigaldamise tööd – palju. Seetõttu tuleb just viimastel päevadel vooluta klientide number alla väga visalt,“ ütles Tõnissaar. Tema sõnul võib üksikute keerulisemate juhtumite lahendamine Harju-, Rapla-, Viljandi- ja Tartumaal aega võtta kuni esmaspäevani.

Elektrilevi hoiab kliente voolu taastamise prognoosaegadega kursis sms-sõnumi teel. „Oleme täna teadaolevate rikete lahendamisajast esialgsed sõnumid klientidele saatnud, olukorra täpsustudes uuendame prognoosi. Rikketelefonil 1343 palume helistada siis, kui tegemist on väga kriitilise olukorraga, rääkimata muidugi eluohtlikust. Samuti palume teada anda liinidele kukkunud puudest,“ lisas Tõnissaar.

Samal teemal

19.11.2019
VIDEO JA FOTOD | Viljandis murdis torm puu, mis kukkus maja peale
19.11.2019
FOTOD ja BLOGI | Detsembritorm liikus üle Eesti: kaks last jäid murdunud puu alla, hommikul on vooluta ligi 18 500 majapidamist
18.11.2019
FOTOD | Tugevad tormituuled lõhkusid Järvakandi komando katuse