Juhtkiri

Juhtkiri | Apteegiketid paljastasid oma tõelise palge (19)

Ohtuleht.ee, 18. detsember 2019 18:42
Foto: Martin Ahven
Apteegikettide ootamatu sulgemine poole päeva pealt vastuseks riigikogu otsusele jätkata apteegireformi elluviimisega näitab kujukalt, kui palju needsamad ketid, õigemini nende omanikud ravimiostjatest tegelikult hoolivad. Ei mingit ligimesearmastust ega kliendisõbralikkust, vaid puhas äri – loodetavasti mitte üle laipade.

Kriitikat ei kannata ka väide, et sulgemisega taheti tutvustada rahvale olukorda, kuidas hakkab 1. aprillist välja nägema apteegindus, kui apteegiketid peavad oma poed kinni panema ja ravimimüük läheb üle proviisoritele. Kolmapäevane ootamatu sulgemine aga vaevalt loodetud eesmärki täidab, sest omanike poliitikutevastane meelepaha nuheldi kätte apteeki vajalikke ravimeid ostma tulnud vanamemmedele. Olnuks info apteekide sulgemisest varem kättesaadav, saanuks inimesed tühikäike ja solgutamist vältida ja suunduda mõnda töötavasse kodulähedasse apteeki. Kui teha selline teavituskampaania piisava ajavaruga enne 1.aprilli, näidates ära kodulähedaste apteekide asukohad, jõuavad kõik uue olukorraga harjuda.

Samal teemal

Ka poliitikute elu tehti apteekide ootamatu sulgemisega lihtsamaks. On raske ette kujutada, kuidas oleks poliitikuil sellise jõhkra aktsiooni järel võimalik ketiomanike survele alluda. Sest kuidas pidada mõistlikke läbirääkimisi osapoolega, kes teeb emotsionaalse 100 000eurose annetuse, pärast mida puhkevad ootamatult reformi muutmise arutelud?

Tahtnuks kuulata ketiomanike tõsiseid argumente praeguse süsteemi kasuks, kuid sulgemine laseb arvata, et neid vastuväiteid äkki lihtsalt polegi. Sest on raske aru saada, miks pole pikalt ettevalmistatud reformi puhul astutud nähtavaid samme riigikogu poliitilise tahte elluviimiseks.

Võib-olla polegi ketiomanikel vaja oma poode enam lahti teha, vaid jupikaupa saba raiumise asemel viimegi apteegireformi aastavahetuse jooksul ellu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee