Poliitika

Minister Tanel Kiik apteekide hoiatusstreigist: midagi nii küünilist ma pole varem näinud! (280)

Viljar Voog, 18. detsember 2019 15:34
Foto: Martin Ahven
Teisipäeval kukkus riigikogus läbi apteegireformi peatamise seaduseelnõu. Kui reform praegusel kujul 1. aprillil jõustub, tähendab see tänaste ketiapteekide lõppu. Kolmapäeval teatasid apteegiketid üle Eesti, et korraldavad hoiatusstreigi.

"See, mida me täna näeme, on kõige ilmekam näide, miks apteegireform on vajalik," kommenteeris streiki sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Minister juhtis tähelepanu, et streigi etteteatamisaeg oli põhimõtteliselt olematu ning kellelegi ei antud võimalust olukorraks valmistuda. 

Samal teemal

"Seda kõike tehakse niivõrd küünilisel moel, päev pärast riigikogus toimunud hääletust," kinnitas Kiik, et selle streigiga valitsust ja riigikogu põlvili ei suru. "Mina ei ole näinud nii madalat viisi survestada valitsust-parlamenti."

Minister rõhutas, et on väga raske tõsimeeli arutada, et nende hulgimüüjate ja kettide peamine mure on rahva tervis või ravimite kättesaadavuse tagamine, sest täna need seati ohtu. "Mina olen poliitikas olnud kümme aastat. Midagi nii küünilist ma pole varem näinud, täiesti ausalt."

Konkurentsiameti direktor Märt Otsa sõnul on tegu äärmusliku meetmega ja seda kasutada ei tohiks. "See on konkurentsiameti vaates libedal jääl kõndimine, sest ettevõtete vahel konkreetne kokku lepitud tegevus on igati taunitav."

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse juhtis apteekide omanike tähelepanu sellele, et suletud apteekide ustel olevad sildid, mis teavitavad streigist, ei vasta määrusele. Nimelt pole siltidel kirjas lähima avatdu apteegi aadressi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee