Eesti uudised

GALERII | KIVIÕLI ETTEVÕTJA: kooli direktori tagandamisele ei vaevutud isegi põhjust välja mõtlema! (61)

Arvo Uustalu, 17. detsember 2019 14:00
Foto: Aldo Luud
Teisipäeva lõuna paiku toimus Kiviõli 1. Keskkooli õpetajate tunniajane hoiatusstreik ametist tagandatud direktori Heidi Uustalu toetuseks. Õpetajad on varemgi streikinud, kuid Eesti Haridustöötajate Liidu presidendi Reemo Voltri sõnul on tegu esimese korraga, kui välja astutakse oma koolijuhi kaitseks.

Meeleolu Kiviõlis oli närviline, kuid õppeasutusele kohaselt ei tõstnud keegi osalejatest isegi mitte häält. Nii õpilased, kui ka õpetajad jäid rahulikuks ning õpilastel oli streigi ajal võimalik kooli aulas vaadata filmi.

Õhtul kell kolmveerand viis kogunevad Kiviõli elanikud vallamaja ette, kus toimub volikogu istung, millel opositsioon peaks vallavalitsusele umbusaldust avaldama.

Samal teemal

Direktori kaitseks koguneti vallamaja ette ka 5ndal detsembril.

Facebooki grupis Märgatud Kiviõlis kutsuti rahvast vallamaja ette nõnda: Toimub volikogu istung, kus esitatakse umbusaldusavaldus vallavalitsusele alatul viisil Kiviõli 1. Keskkooli direktori vallandamise eest. Ärme lase sellisel ülekohtul Eesti Vabariigis aset võtta. Võtke kaasa ID kaart ja südametunnistus.“

Hoiatusstreigile tulid pedagooge toetama ka kohalikud ettevõtjad, kes leidsid, et eriti näotu on see, et vallavõim ei vaevunud isegi pädevat põhjust direktori tagandamiseks välja mõtlema. „Seda, et kuue õpilasega kohtus kooli ruumides reformierakonna inimene, ei saa ju lugeda tõsiseltvõetavaks põhjuseks ametist tagandamiseks,“ ütles ettevõtja Madis Olt.

Hoiatusstreigil tegid õpetajad ettepaneku, et kui direktorit tööle ei ennistata, hakatakse kooli juhtima kollektiivselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee