Maailm

Avaldatud kell 12.30, täiendatud kell 13

HÄÄLETUS: Sanna Marini valitsuse programm sai Soome parlamendis toetuse (58)

Toimetas Aadu Hiietamm, 17. detsember 2019 13:00
Soome peaminister Sanna MarinFoto: Reuters/Scanpix
Soome parlamendis hääletati teisipäeval peaminister Sanna Marini valitsuse programmi üle. 105 rahvaesindajat toetas seda programmi. Vastu oli 80 saadikut, vahendab YLE Uutiset. 

Sotsiaaldemokraat Sanna Marin sai Soome peaministriks nädal tagasi. Eelnevalt sundis valitsuskoalitsiooni kuuluv keskerakond tagasi astuma peaminister Antti Rinne, kes säilitas sotsiaaldemokraatide juhi koha ning valiti tagatipuks parlamendi esimeseks aseesimeheks.

Soome hetkel ülivõimsalt populaarseima erakonna, opositsiooni kuuluvate põlissoomlaste arvates ajab vastse peaministri Sanna Marini valitsus Soomet kahjustavat poliitikat. Olgu öeldud, et valitsusprogrammis muudatusi ei tehtud. Sanna Marini valitsuse programm on sama, mis oli Antti Rinne valitsusel.

Soome põlissoomlaste parlamendifraktsiooni esimees Ville Tavio rääkis portaalile suomenuutiset.fi, et tegelikult tulnuks pärast Antti Rinne tagasiastumist korraldada ennetähtaegsed parlamendivalimised. Praegu osutus uue valitsuse moodustamine poliitiliseks teatriks. 

Samal teemal

10.12.2019
Noored naised võtsid Soomes võimu
09.12.2019
Sanna Marin – samasooliste vanematega sots, kelle tähelendu kooliajal ei ennustatud
03.12.2019
OTSUSTATUD! Soome peaminister Antti Rinne pani ameti maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee