Eesti uudised

Võimuliialduses süüdi mõistetud politseinikud vaidlustavad kohtuotsuse  (6)

Siim Randla, 17. detsember 2019 05:39
Foto: Tiit Blaat
Noormehe metsa viinud ning talle gaasi näkku lasknud politseinik ja abipolitseinik vaidlustavad Viru maakohtu süüdimõistva otsuse Tartu ringkonnakohtus.

Viru maakohus mõistis tingimisi vangistuse politseinikule ja abipolitseinikule, kes pärast kiirmenetluse koostamist ühe noormehe metsa viisid ja talle gaasi näkku lasid. Noormees kaotas ajutiselt nägemis- ja orienteerumisvõime. Politseinikud jätsid kannatanu metsa maha, kus too ära eksis. Ta oli abitus seisundis, kuna oli alkoholi- ja narkojoobes, mobiiltelefoni ja jopeta. Noormees eksles külmas metsas kuni järgmise päeva varahommikuni.
Viru maakohus mõistis Andrei Kirillovile kolm aastat tingimisi vangistust kolme ja poole aastase katseajaga, Gleb Volodin sai karistuseks kaks aastat tingimisi, katseajaga kaks ja pool aastat. 

Politseinikud esitavad Viru maakohtu otsusele apellatsioonkaebuse ringkonnakohtule.  

„Kohtuotsus ei ole põhjendatud. Kohus on jätnud tähelepanuta tähtsust omavad asjaolud, mis lükkavad süüdistuse versiooni ümber. Tuleb mainida, et juba iseenesest süüdistuses kirjeldatud olukord ei ole usutav - kaks politseinikku, kes esindavad patrulltoimkonnas  oma  vahetuse  ajal Eesti vabariiki, viivad oma  tegudest  aru  saanud, mitteagressiivse ja korraldustele alluva isiku metsa, kõigile arusaamatul põhjusel kasutavad tema suhtes gaasirelva ja jätavad metsa ilma jope- ja telefonita, selgitas Stella Einla omanimelisest õigusbüroost. „Jääb arusaamatuks, milleks politseinikel oli vaja seda teha? Vaatamata sellele ja paljudele teistele asjaoludele, teeb kohtunik süüdimõistva kohtuotsuse.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee