Eesti uudised

M.V. Wool ja VTA jõudsid kahes asjas kokkuleppele, kohus kutsub osapooli kompromissi leidma (15)

Ohtuleht.ee, 16. detsember 2019 19:51
Foto: Heiko Kruusi
Esmaspäevane kohtuistung kalatootja M.V. Wooli tegevuse üle listeeriaskandaali keskmes lõppes Tallinna halduskohtus ettepanekuga otsida kompromiss, mida soovib nii ettevõte kui ka veterinaar- ja toiduamet (VTA). Küll aga jõuti ka kahes asjas põhimõttelisele kokkuleppele. 

Kohtuistung M.V. Wooli asjas kestis Tallinna halduskohtus terve esmaspäeva ning õhtuks sündis ettepanek leida asjaosaliste vahel kompromiss. Mõlemad vaidluspooled avaldasid valmisolekut kesktee leidmiseks, sest, nagu nad kohtule kinnitasid, on nad huvitatud olukorra kiireks ja ohutuks lahenduseks, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

Kuigi mõlemad osapooled on huvitatud, et ettevõte saaks võimalikult kiiresti oma tegevust jätkata ning praegune olukord, kus tootmine täielikult seisab, lõppeks, peavad seatavad tingimused olemale mõlemale vastuvõetavad. Tähtaeg omavahelise kompromissi ettepanekuks on 8. jaanuar.

Lisaks ettevõte saab jätkata toore kala sisseostmise ning vahendustegevusega ning samuti võib müüa taaras kuumtöödeldud tooteid.

Delfi sõnul jõuti tänasel arutelul ka põhimõttelisele kokkuleppele, et ettevõte võiks siiski jätkata vahendustegevust, kus Norrast ostetakse toores kala sisse, see tuleb ettevõtte logistikakeskusse pakendatuna ning läheb siit samas pakendis ka ostjale edasi ehk kala ei puutu kuidagi ettevõtte tootmisega kokku. Lisaks on VTA põhimõtteliselt nõus, et M.V. Wool võiks müüa ka laos olevat kinnisest taaras kuumutatud tooteid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee