Maailm

Belgia ajaleht: naabrid ei pannud Brugges elanud eestimaalase surma tähelegi (17)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. detsember 2019 18:11
Brugge vanalinn.Foto: Reuters/Scanpix
Belgia väljaanne Het Laatste Nieuws paneb inimestele südamele märgata oma naabreid, eriti seda, kui kõrvalkorteris kahtlaselt vaikseks jääb. Et ei juhtuks nagu ühe Brugges elanud eestimaalasega, kelle politsei leidis mitu nädalat pärast mehe surma.

Ühe kuu jooksul leidsid Brugge politseinikud kahe üksinda elanud inimese surnukeha. Mõlemal juhul suri inimene mitu nädalat enne leidmist ning mõlemad surid loomulikku, kuid üksildasse surma.

Linnapea Dirk De Fauw leiab, et on väga kurb, kui sellised asjad vaatamata linna pingutustele üksinda elavaid inimesi mitte hooletusse jätta ikka juhtuvad. Ta palub elanikel märgata ja politseile teada anda, kui üksiku naabri juures mingit tegevust ei näi olevat ning selline vaikus naabrile omane pole. Näiteks on teada, et naaber ei käi sageli pikalt reisimas vms.

Üks kahest üksinduses surnud inimesest oli 42aastane Eestist pärit mees, kelle üürikorteri omanik hakkas olukorda kahtlaseks pidama, kui tükk aega üürnikuga ühendust ei saanud. Politsei sõnul oli kuu aega korteris lebanud surnukeha juba lagunemas. Ka teine õnnetu hing, kelle surm jäi kõrvalelanikele märkamata, oli välismaalane, pärit Senegalist. Eestimaalane elas Brugges juba aastaid, seega poleks ta naabritele puhta tundmatu nägu pidanud olema.

Linnapea De Fauw kinnitab, et isegi kui selgub, et abi polnud vaja, siis politsei kindlasti ei pahanda, kui murelik naaber neid kontrollima kutsub. Parem karta kui kahetseda, leiab ta. Lisaks soovitab ta kõigil Brugge elanikel naabritega sooje suhteid luua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee