Maailm

VIDEO | HUVITAV TÄHELEPANEK: Vladimir Putin käis Pariisis tualetis kuue mehe saatel (35)

Toimetas Aadu Hiietamm, 16. detsember 2019 15:00
Vladimir Putin läinud nädala esmaspäeval pärast Normandia neliku tippkohtumist pressikonverentsi andmas.Foto: AP/Scanpix
Pariisis toimus nädal tagasi üle kolme aasta taas nõndanimetatud Normandia neliku tippkohtumine Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi, Venemaa presidendi Vladimir Putini, Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni osavõtul. Nüüd lööb sotsiaalvõrgustikes laineid üks Putini tegemisi kajastav video.

Kohtumine toimus Prantsusmaa presidendi ametiresidentsis Élysée palees. BBC ajakirjanik Jonah Fisher salvestas video, millest võib järeldada, et Venemaa president ei tundnud end sugugi kindlalt. Nii näeb videolt, kuidas Vladimir Putin käis kõneluste vaheajal tualetis kuue mehe saatel.

Samuti äratas tähelepanu, et Vladimir Putin võttis kõnelusteruuumi kaasa relvastatud ihukaitsja, kes akrediteeriti delegatsiooni liikmena. Saksa luureteenistuse endine juht ütles ajalehele Bild, et tegemist oli teadliku provokatsiooni või ähvardusega. "Kujutage ette, et nii käitub iga delegatsioon. Siis oleks kõnelusteruumis lausa väike armee," lisas ta piltlikult. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee