Eesti uudised

Skonto staadioni uus omanik süüdistab eksomanikke kümnete miljonite suuruses hinnapettuses

Vaat kus lops! Läti rahvusstaadion oli eestlase omanduses 

Risto Berendson, 15. detsember 2019 20:52
Skonto staadion. Nüüdsel omanikul oli alguses plaan see maha lammutada, kuid ta loobus sellest.Foto: Edijs Pālens / LETA / Scanpix
„Ei kurda. Sain sellest tehingust normaalselt raha. Kuigi ma pole kunagi väga vaene olnud,“ ütleb ettevõtja Allan Selter. Selgus, et Selter müüs viis aastat tagasi Riias vene ärimehele 35 miljoni euroga maha lätlaste rahvusstaadioni Skonto. Ja on nüüd uurimise all, sest ostja arvab, et teda peteti liiga kõrge hinnaga.

„Ega ma kogu raha ju endale saanud. Staadion oli meil ikka laenu eest, mille me tagasi maksime,“ ütleb Selter (44) Õhtulehele. Riia kesklinnas laiutava 9500kohalise Skonto staadioni kunagine kuulumine eestlasele on huvitav info. Tõsi, eestlase käes oli lätlaste 19 aasta vanune rahvusstaadion lühikest aega – Selter müüs selle edasi juba samal aastal, kui ostis. Ja nüüd on sellest Lätis tekkinud pahandus. Aastaid saladuses püsinud ostja kurdab nüüd, et hind blufiti liiga suureks. Läti televisiooni uuriva ajakirjanduse saade „De facto“ selgitas nimelt äsja välja, et salapärane ostja on vene ärimees Aleksandr Rogatšov.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee