Eesti uudised

AMETNIKE RIIK: keeleinspektsioon tahab Hesburgerist teha sissesõidurestorani (60)

Toimetas Viljar Voog, 13. detsember 2019 18:35
DRIVE-IN ei sobi. Peab olema "kaasaost" või "sissesõidurestoran".Foto: Keeleinspektsioon
Aastaid on Hesburgeri kiirtoiduketis saanud endale burgeri ja friikartulid kaasa osta drive-in aknast. Nüüd tahab keeleinspektsioon sellele kriipsu peale tõmmata.

Ei, keeleinspektsioon ei lähe burgeriketi ärikontseptsiooni kallale. Küll aga häirib neid „drive-in“ või lihtsalt „drive“ nimetus. Nimelt ütleb keeleseadus, et kaupade ja teenuste tarbijal on õigus eestikeelsele teabele ja teenindamisele.

„Palun lisada kõigi kiirtoidurestoranide võõrkeelsele teabele eestikeelne teave vastavalt keeleseaduse nõudele,“ seisab inspektsiooni Hesburgerile saadetud kirjas.

Mida siis burgerikett tegema peaks? Õnneks pakub keeleinspektsioon välja ka lahenduse: „Keelekorraldajad soovitavad ingliskeelse väljendi DRIVE-IN eestikeelseks vasteks sõltuvalt söögikoha liigist kaasaost või sissesõidurestoran. Eestikeelse teabe lisamine ei eelda võõrkeelse teabe eemaldamist, seda võib eksponeerida sellisena, nagu see on.“

Hesburgeril on aega 13. jaanuarini, et anda keeleinspektsioonile teada, kuidas nad kavatsevad seadusrikkumise likvideerida.