Eesti uudised

AASTAVAHETUS TULEB PAUGUTA: Pärnu linnavalitsus jätab ära traditsioonilise ilutulestiku (53)

Toimetas Triinu Laan, 13. detsember 2019 13:15
Foto: Martin Ahven
Pärnu linnavalitsus ei korralda sel aastavahetusel ilutulestikku, pidades linnaruumi kaunistamist kaheksa minutit kestvast tulevärgist tähtsamaks.

„Oleme arutanud, kas tuhandete eurode õhku laskmisele oleks alternatiivi ja leidnud, et pigem panustaks linna kaunistamisele rohkemate valguskaunistustega, mis on tunduvalt püsivam. Lisaks on ilutulestikust loobumine keskkonnasõbralikum ja ohutum. Me pole küll Pärnumaal esimene omavalitsus, kes ilutulestikust loobub, kuid soovime oma otsusega näidata head eeskuju,“ selgitab linnapea Romek Kosenkranius pressiteates. 

Meer rõhutab, et Igal aastal on tulesära linnaruumis varasemast rohkem ning linna arengukavas on esikohal looduskeskkonna väärtustamine, millega sobib Keskväljakule püstitatud kuusest mittealkohoolse tooniku valmistamine paremini kui loomade uusaastaööl traumeerimine.

"Lisades ettevõtete ja kodanike poolt taevasse lastavatele rakettidele oma ilutulestiku, ei pakuks linnavalitsus midagi uut, küll aga hirmutaks osasid inimesi ja neljajalgseid sõpru, keda ootamatu müra häirib," leiab linnavalitsus. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee