Poliitika

VIDEO | Valitsus: teeme vinguandurid kohustuslikuks! (78)

Johanna-Kadri Kuusk, 12. detsember 2019 12:04
KuvatõmmisFoto: Youtube/ValitsuseUudised
Iganädalasel pressikonverentsil osalevad peaministrit asendav siseminister Mart Helme, riigihalduse minister Jaak Aab, välisminister Urmas Reinsalu ja kultuuriminister Tõnis Lukas.

 

Vinguandurid kohustuslikuks!

Sellel nädalal Pärnus juhtunud traagiline põleng viis valitsuse nii kaugele, et teha lisaks suitsuanduritele ka vingugaasi andurid kohustuslikuks.

„Me saame oma energia suunata sinna, et panustatakse rohkem profülaktilisse tegevusse ehk ennetamisse. Et kohalikud omavalitsused ja pääste saaksid veel paremini inimetsega koostööd teha. Rohkem tööd, rohkem vaeva, rohkem innovatiivseid ideid ja minu hinnangul on päästeamet kasvava intensiivsusega ja olulisusega asutus,“ kommenteeris teemat siseminister Helme. Ministri sõnul on see nädal olnud erandlik, kuna tulesurma on läinud kokku 8 inimest, kuid Helme sõnul näitab üldine tulesurmade statistika lanemistrendi. „Intensiivistatud ennetustöö on andnud oma tulemuse, kuid seni kuni on ka üks hukkunu, seni on meil arenguruumi. Ma arvan, et küttekehade reister ja selle järgi vajadusel ettekirjutuste tegemine on hea viis tuleohutust tagada,“ lisas ta.

Valitsus kinnitas tänasel istungil uue ametnikueetika nõukogu koosseisu järgmiseks kolmeks aastaks. Eetikanõukogu eesmärk on tugevdada ametnike põhiväärtusi ja ametnikueetikat.

Eetikanõukogusse kuulub üheksa liiget ja nende määramisel arvestatakse isiku autoriteetsust ja senist kogemust avaliku teenistuse eetika valdkonnas ning väljaspool seda. Sinna kuulub viis kuni kuus avalikus teenistuses olevat ametnikku ja kolm kuni neli mitteametnikust eksperti, kellest üks peab olema endine ametnik. Avalikus teenistuses olevatest ametnikest eetikanõukogu liikmete määramisel arvestatakse, et esindatud on erinevate ametiasutuste ametnikud. Eetikanõukogu põhineb avaliku teenistuse eneseregulatsioonil ja seetõttu moodustavad selle koosseisuenamuse teenistuses olevad ametnikud.

Uues eetikanõukogus on valdkonna asjatundjatena ministeeriumidest ja valitsusasutustest rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov, justiitsministeeriumi asekantsler Kristel Siitam-Nyiri, Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, Politsei- ja Piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler. Põhiseadusliku institutsiooni esindajana on Riigikontrolli nõunik Airi Mikli ning kohaliku omavalitsuse esindajana Tartu Linnavalitsuse linnasekretär Jüri Mölder. 

Avaliku teenistuse välistest ekspertidest on kaasatud avaliku arvamuse, meedia ja kommunikatsiooni eksperdina Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm, avaliku teenistuse eetika eksperdina Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi lektor Leno Saarniit. Nõukogu juhina jätkab endine kõrge riigiametnik ning praegune Eesti Interneti Sihtasutuse juhatuse liige Heiki Sibul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee