Kiviõli I keskkooli nüüdseks endine direktriss Heidi UustaluFoto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja
Toimetas Hindrek Pärg 11. detsember 2019 19:46
Eelmisel nädalal vallandas Lüganuse vallavalitsus päevapealt Kiviõli I keskkooli direktor Heidi Uustalu, ent nüüd soovitakse naist koolis uuesti näha, seekord pelgalt õpetajana, sest pärast töölt lahti laskmist jäid kursused juhendajata. 

Uustalule sai saatuslikuks novembri keskel koolimajas korraldatud Reformierakonna noortekogu koosviibimine, kus oli osalisi kokku kuus. Kooli omanikule ehk Lüganuse vallale säärane üritus ei meeldinud – seda enam, et Uustalu ise kuulub oravaparteisse ning vallajuhid on Keskerakonnast ja Isaamast. Tegu olevat olnud poliitilise agitatsiooniga koolimajas ilma lapsevanemaid sellest teavitamata. (Vallavalitsuse esitatud süüdistustest ning miks arvatakse, et tegu oli poliitilise kättemaksuga, saab lähemalt lugeda SIIT.

Nüüd aga, vaevu nädal pärast vallandamist, kutsus Lüganuse vallavalitsus Uustalu kooli tagasi tööle. "Tööleping on lõpetatud tema kui koolijuhiga, miski ei keela teda õpetajana koolis töötamast," ütles Lüganuse valla haridusnõunik Arne Piirimägi Põhjarannikule, kes tegi koolile ettepaneku Heidi Uustalu tööle tagasi kutsuda ning pakkuda talle tööd töövõtulepingu alusel. Kõige suurem mure on 11. klassiga, kes peavad tegema uurimistöö ja läbima kursuse. 

Piirimägi sõnul püüab ta poliitilisest vaidlusest ning koolijuhi tagandamise otsusest jääda eemale, kuid tema ülesanne on tagada, et kool toimiks normaalselt. 

Juhul kui Uustalu peaks keelduma, lubab Piirimägi aidata koolil leida asenduse kas teiste koolide õpetajate seast või hoopis emmast-kummast Ida-Virus asuvast kolledžist. 

Loe täispikka artiklit Põhjarannikust!