Eesti uudised

KAART | Vaata, kust on leitud seakatkuga nakatunud metssigu (3)

Marvel Riik, 11. detsember 2019 15:08
Kütitud metssead.Foto: Teet Malsroos
Veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Elen Kurvitsa sõnul leitakse viimasel ajal vaid üksikuid metssigu, kellel on tekkinud sigade Aafrika katku positiivsed antikehad, ehk kes nakkuse tagajärjel ei sure, vaid tervenevad. Viimased viiruspositiivsed metsead leiti selle aasta jaanuaris ja veebruaris. Kaardilt on näha, kus on kütitud metssigu ja kus laboratoorsed analüüsid on tuvastanud viirushaigus.
Kust on seakatku leitud? Foto: Veterinaar- ja toiduamet

Ülevaade SAKist:

Üle Eesti kehtib sigade väljas pidamise keeld. Taudistunud aladel peab farmiomanik välistama metssigade ligipääsu kodusigadele ning kõigile vahenditele ja materjalidele, mis võivad sigadega kokku puutuda. Jahil käinud inimene ei tohi minna loomapidaja ettevõttesse ega vähemalt 48 tunni jooksul pärast jahti sigadega kokku puutuda.

Inimestele SAK ohtu ei kujuta, kuid inimesed võivad viirust edasi kanda. Iga loomapidaja peab järgima kehtestatud bioohutuse nõudeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.

Sealiha söömine on ohutu. Kogu Eestis turul olev liha on veterinaar- ja toiduameti järelevalve all ja kontrollitud.

SAK puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA infotelefonil 605 4750.

Samal teemal

20.10.2019
Eesti sigalad pole kaks aastat katku näinud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee