Maailm

Vulkaani kasvav aktiivsus takistab Valgel saarel päästetöid 

Toimetas Aare Kartau, 11. detsember 2019 10:26
Keerulise olukorra tõttu ei saa päästjad ohvrite laipu otsima minna.Foto: EPA/Scanpix
Uus-Meremaa Valge saare ehk Whakaari vulkaan näitab märke kasvavast seismilisest aktiivsusest, mistõttu ei ole päästetöötajatel võimalik vulkaanipurske tõttu hukkunud ohvrite surnukehadeni pääseda, teatab BBC.

Siiani on esmaspäeval aset leidnud katastroofis ametlikult hukkunuks märgitud kuus inimest. Kaheksa isikut on teadmata kadunud, ent väga suure tõenäosusega hukkusid ka nemad – kopterid pole märganud saarel elumärke. Võimud avaldasid lootust, et nad suudavad kolmapäeval saarelt kaheksa siiani leidmata surnukeha ära tuua, ent vulkaan on veel aktiivne. Seega otsustati päästetööd edasi lükata, kuna ei soovita päästjate elusid ohtu seada.

Politsei teatas, et viimased seismoloogilised uuendused tähendavad seda, et päästetiimidel pole muud võimalust kui ettevõtmine edasi lükata ning esimesel võimalusel saarele naasta. Kõigele lisaks tuleb vulkaanilõõrist ka mürgiseid gaase ning Valge saar on kaetud paksu happelise tuha kihiga.

Võimude sõnul on 30 vigastatud isikust 25 raskes seisundis. Paljudel inimestel on tõsised põletushaavad nahal, ent mitmetel on põletada saanud ka siseorganid. Mõned päästetud isikud pole suhtlemisvõimelised.

Samal teemal

09.11.2019
Uus-Meremaal purskas vulkaan, tõenäoliselt hukkus neliteist inimest