Krimi

Tulekahju sai alguse külmkapi juurest. 

FOTOD | Tartus hukkus elumaja põlengus viieliikmeline perekond – ema, isa ja kolm väikest poega 

Ohtuleht.ee, 11. detsember 2019, 06:35
Foto: Päästeamet
Tartus Ihaste linnaosas süttis enne keskööd kahekorruseline puidust elumaja. Tulekahjust andis teada naabermaja elanik ning päästjateni jõudis ka info, et seal elab lastega pere. Mõne minutiga kohale jõudnud päästjad alustasid kustutamist väljast, sest tule äärmiselt kiire leviku tõttu ei olnud võimalik päästetöödeks majja siseneda. Söestunud ruumidest leiti viis hukkunud inimest, kellest kolm olid lapsed.

Päästeameti pressikonverentsil öeldi, et tulekahju sai alguse külmkapi juurest. Mis on täpselt tehniline põhjus, ei oska päästeamet veel öelda.

Samal teemal

Majast ei ole leitud ka jälge suitusandurist. Millistest ruumidest hukkunud leiti, päästeamet ei avalda. 

Õhtulehe andmeil olid hukkunuteks 38aastane Sergei, 27aastane Karolina ning nende kolm poega –  aastane sülelaps, kolmeaastane ja seitsmeaastane poiss. Piltidelt on näha, et teine korrus, kus asusid maja kaks magamistuba ja elutuba, on täielikult söestunud. Maja esimesel korrusel oli kaks esikut, köök ja kaminatuba.

10. detsembril kell 23.58 teatas Ihaste elanik häirekeskusele, et Tartus Koidutähe tänaval põleb tema naabermaja. Põlengu avastamise ajal oli maja tuld ja suitsu täis ning leegid ulatusid juba osaliselt ehitisest välja, et teataja pidi aiavoolikuga enda maja kaitsma. Kuue minutiga kohale jõudnud Annelinna komando päästjad leidsid eest lausleekides põleva eluhoone, kuhu päästetöödeks sisenemine oli esialgu võimatu. Kustutustöid alustati väljast, kuid suitsusukeldujad sisenesid järk-järgult söestunud ruumidesse, kust leiti hukkunud mees, naine ja kolm last.

Maja sisustus hävis tulekahjus. Päästetööde käigus toodi ruumidest välja lekkiv gaasiballoon.

Tegu oli 1985. aastal suvilaks ehitatud ning hiljem elamuks kohandatud hoonega.

Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.

Pere kolis majja alles tänavu mais. Enne traagilist tulekahju nägi hoone välja selline.Foto: Siim Kork

See on päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.

Tulekahju põhjused pole veel teada 

"Avaldan sügavat kaastunnet täna öösel Tartus hukkunud perekonna lähedastele. Päästeamet on mõtetes teiega," sõnas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. 

Ta lisas, et tänavu on Eestis tulle oma elu jätnud juba 39 inimest. "Mitte ükski asi, mida teeme, ei too juba läinud inimesi tagasi. Küll aga peame küsima, kuidas saame nii traagilisi sündmusi ära hoida."

"Me ei tea veel tänaöise ülitraagilise sündmuse põhjuseid, kuid igaüks meist saab kohe tegutseda, et midagi sellist ei korduks," rõhutas Tammearu.  "Vaatame ringi enda kodus, astume läbi lähedaste juurest ja veendume, et on olemas töökorras suitsuandur. Et oleks kontrollitud küttekolded ja elektrisüsteemid oleks korras. Et ei jäetaks lahtist tuld järelevalveta, eriti praegusel jõuluajal, ja köetaks ahju targalt. Ja kui kodus on kamin, ahi või gaasiseade, oleks paigaldatud ka vingugaasiandur."

Vaid üheskoos ja teineteist abistades suudame ühiskonna ohutu ja turvalisena hoida.

Foto: Aldo Luud

Tartu linna avaldab kaastunnet

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on tegemist väga traagilise juhtumiga, mille sarnast Tartu linnas ei ole varem olnud. "Me oleme kaotanud noore pere kolme väikse lapsega ja oleme juhtunust šokeeritud. Oleme leinas ja avaldame sügavat kaastunnet hukkunud pere lähedastele."

Linnapea kutsub kõiki inimesi olema tähelepanelikud oma kaaskondlaste suhtes, märkama neid ja vajadusel aitama.

Foto: Aldo Luud

Detsembrikuu viimase seitsme päeva jooksul on tulekahjudes hukkunud nüüd juba kaheksa inimest, neist kuus Tartumaal. Kokku on tules sel aastal elu kaotanud 39 inimest. Külmemate ilmadega sagenevad eluhoonete tulekahjud, mille põhjuseks on ülekütmine, kütteseadme rike või hooletus kütmisel. Ole lahtise tulega ettevaatlik ja veendu, et sinu suitsuandur on töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Siseminister Mart Helme ja rahvastikuminister Riina Solman avaldavad kaastunnet tulekahjus hukkunud viieliikmelise perekonna omastele.

„Täna on väga kurb päev,“ ütles siseminister Mart Helme. „Tulekahjus on hukkunud viieliikmeline perekond kolme lapsega. See on traagiline nii omastele kui kõikidele Eesti elanikele. Avaldan kaastunnet hukkunud perekonna lähedastele. See õnnetus on viimaste aastakümnete üks traagilisemate tagajärgedega eluhoone tulekahju,“ lisas Helme.

„Minu sügav kaastunne omastele,“ sõnas rahvastikuminister Riina Solman. „Lastega seotud õnnetused on väga rängad taluda, seda suurem on täna meie lein viie kaotatud elu pärast. Kolm neist olid lapsed, kelle elu jäi kahjuks elamata. Olen mõtetes hukkunud perekonna lähedastega,“ lisas Solman.

Viimase aja ohvriterohkeimad tulekahjud Eetis

2018. aasta november: tulekahju Põhja-Sakala vallas Köidamas asuva kortermaja korteris, tulekahjus hukkus kolm inimest.

2015. aasta juuni: tulekahju Tallinnas Pirital, kus hukkus kolm inimest.

2015. aasta veebruar: Tallinnas Lasnamäel puhkenud tulekahjus hukkus kolm inimest.

2015. aasta jaanuari: põles elumaja Lääne-Virumaal Laekveres. Majast leiti kolm hukkunut: 33aastane Dyana, 5-aastane Kert-Paul ning peagi 2aastaseks saav Keio. Majast pääses 9aastane poiss. Tulekahju tekkepõhjus oli lahtise tule kasutamine.

2014. aasta detsember:  Tartumaal Meeksi vallas põles elumaja, kus hukkus neli inimest. 

2014. aasta juuli: Harjumaal Soodevahe külas  põles aiamaja, tulekahjus hukkus kolm inimest.

2014. aasta veebruar: Võrumaal Sõmerpalu vallas sotsiaalkorteris toimunud tulekahjus hukkus kolm inimest.

2011. aasta detsember:  tulekahju Harjumaal Raasikul, kus hukkus kolm inimest.

2011. aasta veebruar:  Haapsalus lastekodu põlengus hukkus 10 inimest, neist kaheksa last ja kaks täiskasvanut. Tulekahju tekkepõhjus oli lahtise tule kasutamine.

2007. aasta detsember: Tallinnas Kopli liinidel põles kahekorruseline puidust elumaja. Tulekahjus hukkus kuus inimest.

2006. aasta aprill: Sillamäel sotsiaalmaja põlengus hukkus viis inimest.

1999. aasta aprill: Tallinnas Magasini tänava elumaja tulekahjus hukkus viis inimest.

1997. aasta aprill: Pärnumaal Halinga hooldekodu tulekahjus hukkus kaheksa inimest, 14 inimest sai vigastada. 

1996. aasta veebruar: tulekahju tollase Tallinna psühhiaatriahaigla töötavas ravihoones. Tules hukkus kaheksa eakat patsienti, seitse patsienti viidi põletushaavadega haiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee