Eesti uudised

AASTA PÕLLUMEES: odavam on maaelu hoida, kui rahvast küladesse tagasi saada! 

Arvo Uustalu, 10. detsember 2019 20:50
MAARAHVA EEST: Lembit Paali põllumajandusettevõtted seisavad tugevalt jalul, kuid ta hoiatab, et toetustega nörritamine võib viia nii väikeste kui ka suurte ettevõtete pankrotini.Foto: Teet Malsroos
„See viimane torm näitas väga hästi, kui abitud ja haavatavad me tegelikult oleme. Kui juba mobiilside kadumine on nii suur probleem, siis kuidas me hakkama saame, kui meil ka oma toitu ei ole. Tundub väga mõistlik, et panustame riigikaitsesse kaks protsenti SKPst, aga mis neist masinateski kasu on, kui meil ei ole süüa ja vett. Kui meil ei ole maad ja tagalat, mida kaitsta,“ ütleb suurtalunik Lembit Paal.

Teisipäevasel meeleavaldusel oli kõik nagu olema peab: rivis traktorid, lennukad loosungid, tulised sõnavõtud ja poliitikud. Ürituse peakorraldaja, Eesti põllumajandus-kaubanduskoja selgitusel on ootused ja nõuded põllumehele kõikides Euroopa Liidu riikides peaaegu samad, kuid hüvitised meie põllumajandustootjatele on olnud pikki aastaid keskmisest tunduvalt väiksemad. Õhtuleht küsis aasta põllumeheks 2016 valitud Jõgevamaa suurtalunikult Lembit Paalilt, kas pikki aastaid kestnud maarahva nörritamine võib viia ka meie põllumajandusettevõtete sulgemiseni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.11.2019
VIDEO JA PILDID | Põllumehed protestivad Toompeal: meil pole enam jõudu sadade miljonite eurode suuruste kingituste tegemiseks!
05.11.2019
Meeleavaldus toob Toompeale vähemalt 101 traktorit