Foto: Mati Hiis
Kristjan Väli 23. detsember 2019 14:24
Uskumatud lood siinsamas väikeses ja armasas Eestis. Viimase aastakümnendi jooksul on siinmail juhtunud nii mõndagi kummalist, mida meenutades tuleb jällegi kukalt kratsida ning tunnistada: kuidas see võimalik on?

2010. aasta märtsis teeb Poola kaubalennuk AN-26 hädamaandumise Ülemiste järve jääle. Pardal viibinud lennukimeeskond pääseb eluga ja lekkinud kütus suudeti kokku koguda. Tallinna joogivesi jäi sel korral solkimata.

Päästeametil ja kaitseväelastel kulub lennuki järvejäält äratoomiseks ööpäev, misjärel võeti see tükkideks ning transporditi Tallinnast minema.

Foto: Mati Hiis

2011. aasta toimunud Rakvere punklaulupidu lõppes ligemale kahesajale osalisele kõhulahtisusega. 

Küll kahtlustati ööbimiskoha veevärki, küll palavaga kiiresti riknevat toitu, küll kulbiga jalasäärel sääsekuplasid süganud toidujagajat, kuid tegelikku kõhuviiruse põhjust ei leitud. Nagu sellistel puhkudel ikka, tulnuks analüüsida toitu, mis juba ammu ära söödud ja seeditud.

undefined Foto: Arno Saar

2012. aastal leidis Eestis aset täiesti uskumatu tagaajamine. Kuigi kiiruseületamist peetakse üheks eluohtlikumaks liiklusrikkumiseks, leidis Aimar, et just ligi 300 km/h on mõistlik Ida-Virus politsei eest põgeneda, Iisaku asulas sõitis ta 163 km/h.

Arestikambrisse viidud mees tunnistas, et põgenes politsei eest, sest kardab karistust. Loo teeb veel veidramaks see, et Eesti teed pole niivõrd head, et siinmail niivõrd suuri kiirusi kätte saada.

2013. aastal väisasid Viljandi linnajuhid Saksamaal Herfordis toimunud hansapäevi ja tekitasid seal paraja segaduse. Toonane Päevaleht kirjutas, kuidas Viljandi volikogu esimees Tarmo Loodus hüppas kutsumata külalisena festivali lavale ning hakkas seal kontrabassi mängima. Parasjagu laval esinenud ansambel Paabel oli toimuvast vägagi häiritud. 

Lavale astus ka abilinnapea Ardo Agasild, kes leidis, et hea mõte oleks kontserdi ajal muusikutele lavale pirukaid tuua, ning kuna pille mängides olid neil käed tööd täis, hakkas Agasild ise neile pirukaid suhu toppima.

2014. aastal septembrikuu esimese reede hommikul kella üheksa paiku tungisid tundmatud isikud Luhamaa piiripunkti läheduses Venemaalt üle piiri Eestisse ning viisid relva ähvardusel endaga üle piiri kaasa kaitsepolitseiametniku.

Eston Kohver toimetati Moskvasse, kus talle esitati süüdistus spionaažis. Kohver mõisteti süüdi ja talle mõisteti karistuseks viieteist aasta pikkune karistus. 2015. aastal vahetati Kohver riigireetur Aleksei Dresseni vastu ning mees pääses viimaks kodumaale tagasi.

Üle aasta Venemaal vangis olnud kaitsepolitseinik Eston Kohver 2015. aasta sügisel, kui oli juba pääsenud kodumaale tagasi. Foto: Aldo Luud

2015. aastal vallandus Eestis esimest korda seakatk. Paari kuuga nakatus paarkümmend tuhat siga, kes kõik surnuks gaasitati. Tegemist oli siinmail ääretult erandliku juhtumiga ning veterinaar- ja toiduametil oli vägagi keeruline aeg. 

2016. aasta sügisel paiskus Viljandis teelt välja sõidauto BMW. Roolis olnud 22aastane naine kaotas sõiduki üle kontrolli ristmikul ning põrutas otse lähedalasuva maja hoovi, kus lendas üle sinna pargitud sõiduautost Audi ja maandus esiotsaga elumaja elutoas televiisori peal vastu ahju.

Õnnetus oli ikkagi õnnelik, sest keegi raskelt vigastada ei saanud. Õnnetusest ei mäleta autoroolis olnud Helery väidetavalt mitte midagi. “See pauk oli nii meeletu, et mul ei ole põhjust tütre sõnades juhtunu mäletamise kohta kahelda,” ütles neiu isa Sakalale.

undefined Foto: PPA

2017. aasta üks veidramaid sündmusi oli kindlasti suur sõda ümber Tallinnas Haaberstis kasvanud paju. Nimelt ei ole eestlased väga protestialdis, vaid pigem tagasihoidlikud ning lähevad muudatustega rahumeelselt kaasa. 

Puukaitsjad seadsid end Tallinnas Haabersti ringristmiku ümberehitustöödele ette jäänud hõberemmelga juurde laagrisse ega lasknud ehitusmeestel puud maha võtta.

Protesteerijad viidi jõuga politseibussi. Politseinikud hakkasid puhastama puualust telkidest ja prahist, mis oli kaitsjatest maha jäänud. Kaks viimast puukaitsjat ronisid remmelga otsa ja pidasid seal vastu veel tunde, kuni nemadki puuladvast jõuga minema viidi.

 Haabersti hõbepaju kaitsjad 2017. aasta suvel. Foto: HEIKO KRUUSI

2018. aasta on märgiline seetõttu, et ühtäkki ilmnes, et väidetavalt on tuntud tähtark juba aastaid naisi käperadanud. 

9. mai „Pealtnägija“ paljastas, et astroloog Igor Mang pöörab peale tähtede suurt tähelepanu neile tšakratele, mis naistel pidavat jalge vahel asuma.

Sellest sai alguse suur tšakra-skandaal: üha rohkem naisi andis teada, et hallhabe kippus neid kabistama. Vahel tinistas Mang naisi ka Kadrioru pargi tammeõõnes.

Skandaal päädis 96eurose trahviga. Samuti tekitas üldsuses pahameelt, et Mangile on antud kasutada munitsipaalkorter Tallinnas Meeliku tänaval, kus ta aga ei ela, vaid avab seal naiste tšakraid. Koos elukaaslasega Kadriorus elav tähetark loobus seepeale munitsipaalkorterist.

Mang eitab tänase päevani, et ta eales oleks midagi valesti teinud. 

Igor Mang ei tunnista tänapäevani, et oleks midagi valesti teinud. Foto: Arno Saar

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Tähtsad asjad pole enam olulised 24. detsember 2019 09:06
Tammetõru presidendiks, Ilvese ärmatamine ilma karistuseta, valitsus erakonna poolt kes ei võitnud valimisi, Tartus Riiamäel inimese surnuks sõitnud politsei karistuseta jätmine jne jne
No mis puutub Tartut, 24. detsember 2019 09:20
siis need tphmanid ise ronisid vilkuritega alarmsõidukile ette. Teine ju tunnistas, et nägid autod aga neil oli poogen. Sellise ülestunnistyuse pärast võiks juba operatiivsõiduki takistamise eest trahvi väänata.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS