Eesti uudised

RAVIMIKRIIS: Narva haiglas sattus ohtu üle saja imiku (11)

Eesti Päevaleht, 10. detsember 2019 07:36
Ravimite tarnimine on raskenenud.Foto: Tiina Kõrtsini
Narva haiglas tekkis vastsündinutele ohtlik olukord, sest K-vitamiin oli otsas – seda süstitakse imikutele, kuna nad sünnivad K-vitamiini defitsiidiga.

„Oli väga suur õnn, et lastega midagi ei juhtunud,” märkis Eesti lastearstide seltsi president Ülle Einberg, sest K-vitamiini puudus võib beebidel tekitada ajuverejookse.

Ravimite tarnimine on selle aasta jooksul enneolematult raskenenud: mitu nädalat oli terves Eestis otsas tsüstilise fibroosiga laste jaoks elutähtis medikament Kreon, samuti ei saanud taimede õitsemise ajal müüa allergiaravim opatanooli, nädalaid oli Tallinna lastehaiglas puudus ka süstitavast penitsilliinist.

„Kirjutame küll retsepti, aga me ei saa olla kindlad, et patsient läheb apteeki ja saab selle ravimi.” sõnas Einberg, kelle sõnul on arstid medikamentide puuduse tõttu ebakindlad ning nii suuri tarneraskusi pole varem olnud.

Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisa sõnul on praegu tarneprobleeme ligikaudu 40 ravimiga, millel pole sama toimeainega ja Eestis registreeritud alternatiive – probleem on ülemaailmne, sest nõudlus ravimite järele on kasvanud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee