Eesti uudised

Taavi Aasa sõnul valmib Rail Baltic tähtajaks ja eurorahaga, teiste erakondade esindajad kahtlevad selles (44)

Toimetas Hindrek Pärg, 9. detsember 2019 23:34
Foto: Teet Malsroos
Rail Baltic valmib tähtajaks ning pole põhjust karta eurorahast ilmajäämist, kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonile, mille aga kahtlesid, kas raudteetrass on võimalik valmis ehitada samaaegselt suurte tee-ehitusprojektidega, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Nii nagu (Rail Balticu) Eesti ettevõtte esindajad täna siin tutvustasid, on ajakava niimoodi paika seatud ning kõik võimalused selleks on olemas. Mis puutub kallimaks minemist, siis see selgub ikkagi pärast hangete läbiviimist. Täna on toimunud kaks hanget, millest üks oli nagu prognoositud ja teine märgatavalt odavam," rääkis Aas, kelle sõnutsi polevat vaja muretseda ka eurotoetuse võimaliku tagasinõudmise pärast. 

Samal teemal

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi (Reformierakond) sõnul mõjusid ministeeriumi argumendid veenvalt, kuid küsimusi tekitab, kuidas kavatsetakse samal ajal valmis ehitada neljarajalised maanteed.

Hoopis kriitilisem oli aga koalitsioonierakonna Isamaa esindaja Aivar Kokk, kelle sõnul on projekt juba kaks aastat ajast maas, mis tähendab, et lähiaastatel tuleb investeerida rohkem, kuid samas peaks algama intensiivne teedeehitus.

Eelmisel nädalal tutvustati riigikontrolli auditit, mis näitas, et Rail Balticu raudteeprojekti puhul on tekkinud tegevuste elluviimisel, sealhulgas Eesti vastutada olevas osas hilinemisi ja osa tegevuste maksumuse prognoosid on suurenenud. Selle kohta loe lähemalt SIIT.

Vaata pikemalt videost! 

Samal teemal

05.12.2019
Riigikontroll: Rail Balticu tähtaegne valmimine pole realistlik
28.11.2019
GALERII | PIDU KATKU AJAL? Rail Balticale pandi nurgakivi ja Ratas loodab, et rongid hakkavad sõitma juba uuel kümnendil