Maailm

USA pani Ventspilsi linnapeale kuuks ajaks sanktsioonid peale (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. detsember 2019 22:28
Aivars Lembergs 2010. aastal ajakirjanike piiramisrõngas.Foto: Reuters/Scanpix
Magnitski akti alusel pani USA valitsus sel esmaspäeval, rahvusvahelisel korruptsioonivastase võitluse päeval peale sanktsioonid erinevatele äridele ja üksikisikutele. Nende seas ka Läti linna Ventspilsi meer Aivars Lembergs.

Ameerika rahandusminister Steven Mnuchin sõna, et korruptsioonivastasel päeva puhul võttis USA sihikule kahtlased tegelased Euroopas, Aasias ja Ladina-Ameerikas. Nende nimekirjas on neli organisatsiooni, mis kas otseselt kuuluvadki Lembergsile või juhib ta neid. Üks neist on näiteks Läti Ettevõtluse Arendamise Agentuur.

Ventspilsi linnapea on Läti ühiskonnas kahtlemata mõjukas tegelane, kel on omad „niidid“ sees igasugu valdkondades. USA rahandusministeeriumi raporti andmeil on Lembergsi käpa all koguni Läti erakonnad ja mitmed poliitikud – olukord, mida linnapea meelsasti enda heaks ära kasutab. Lembergs on ka üks Lätimaa rikkamaid mehi.

Sanktsioonide kestuseks on 30 päeva, blokeerides selleks ajaks nii Lembergsi enda kui nelja organisatsiooni varad. Potentsiaalselt ohustavad sanktsioonid ka ärisid, kes selle aja sees Lembergsi organisatsiooniga koostööd teevad. Ameeriklased loodavad, et sanktsioonidega aitavad nad oma liitlasel Lätil korruptsiooniga võidelda.

Samal teemal

27.07.2019
Euroopa Inimõiguste Kohus mõistis Venemaa süüdi Sergei Magnitski surmas
08.05.2018
MUST NIMEKIRI: millised Eesti kodanikud ei pääse enam üle Venemaa piiri
29.02.2018
Eesti kehtestab sissesõidukeelu 49 Magnitski nimekirjas olevale isikule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee