Krimi

JÄLJETULT KADUNUD: sõbrad, omaksed ja politsei otsivad Aitit 

Asso Ladva, 9. detsember 2019, 13:45
KUHU TA JÄI? 25aastane Aiti Valk jäi Tartus kadunuks ööl vastu laupäeva.Foto: Erakogu
„Kõik senised vihjed on kontrollitud ning on tuvastatud, et need on tehtud üksnes Aitile sarnanevate isikute kohta. Hetkel pole uut infot tulnud, mis annaks meile midagi konkreetsemat kontrollida, ehk me oleme sisuliselt alguses tagasi,“ ütleb Maido Maasepp korporatsioonist Fraternitas Estica. Selle liikmed kammisid pühapäeval läbi kohad, kuhu võis vihjete kohaselt sattuda nende korporatsioonikaaslane Aiti Valk, kes jäi kadunuks ööl vastu reedet Tartu kesklinnas.

25aastast Aitit nähti viimati kella poole kahe paiku öösel Tartus Turusilla juures, kus ta Annelinna poolsel kaldal läks kaaslastest lahku. Aiti pidi minema kas ööbimiskohta Vanemuise tänaval või Narva maantee ühiselamusse, kuid sinna ta ei jõudnud. Viimane telefonivestlus peeti temaga samuti 6. detsembri öösel, pärast seda on ta telefon välja lülitatud.

Sama teed on käinud ka politsei – kontrollitud on Emajõe kaldaid ja Aiti kadumiskohast lähtunud võimalikke teekondi, ütleb politsei pressiesindaja Ragne Keisk. Esmaspäeval võtab politsei käsile Annelinna ja uuesti Raadi piirkonna.

Kahjuks puuduvad Turusillal kaamerad. Maasepa sõnul juhtub seal alatasa pahandusi ja oleks viimane aeg midagi ette võtta. Keisk lisab, et valvekaameraid tuleb Tartu linnaruumi tasapisi juurde, kuid Turusild on tõepoolest kaameratega katmata.

„Laupäeval enne südaööd, kohe kui teate saime, panime Facebooki teate üles,“ räägib Maasepp. „Seda on nüüd vaadatud juba üle 90 000 korra. Pühapäeval oli tõsine otsimise päev, esmaspäeval keskendume Turusillast Narva maantee ühiselamu ja Vanemuise tänava vahelistele aladele ning võtame käsile taksofirmad – kas mõni võttis neist Aiti peale või juhtus mõni taksojuht teda nägema. Käime läbi pandimajad, võib-olla on sinna toodud mõni Aitile kuulunud asi.“

Politsei kaalub paadi Emajõele saatmist, et ka vee pealt üle kontrollida jõe kaldad. Tuukriteni asi veel ei lähe, selleks läheks tarvis mingit kindlamat vihjet. Kui kellelgi on midagi teada, siis nii Aiti omaksed, sõbrad ja politsei on äärmiselt tänulikud.

Tartus on varemgi inimesi jäljetult kadunud

1. oktoobril 2010 veetis 21aastane Reijo Käämer sõpradega aega ööklubis Tallinn. Viimati nähti teda ööklubi lähedal Emajõe äärses pargis. Mõned päevad hiljem leiti mehe surnukeha Emajõest.

Ööl vastu 10. juunit 2010 astus hetkeks Püssirohukeldrist välja Soome kodanik Simo Tyrväinen. Mõnd aega hiljem märkasid kaks kalameest 65aastast soomlast seiklemas Ihaste luhal. Nende vihje peale otsiti soomlast koguni kopteriga, kuid selgus saabus alles sügisel, kui tema surnukeha leiti sealtsamast luhalt.

Kümme aastat tagasi 25. septembril 2009 jäi kadunuks 21aastane tudeng Jaak Lõivukene, kes siirdus ööklubist Tallinn koju Võru tänavale. Teda otsisid politsei, päästeamet, lähedased ja isegi maag Sergei. Kevadel leiti noormehe surnukeha Emajõest.

Ööl vastu 29. juunit 2015. aastal lahkus hotellist Dorpat 25aastane Renel Tooming. Tema surnukeha leiti alles sügisel Ülenurmest. Tema kadumise tegi kummaliseks, et hotelli jäid temast maha väärtuslikumad asjad, justkui olnuks tal kavas naasta.

23. oktoobri 2017. aasta öösel ei pääsenud 20aastane värske tudeng Renet Joosep sisse Narva maantee ühiselamusse, kus ta elas. Neli päeva hiljem leiti tema surnukeha Raadilt. Miks Renet ühiselamust nii kaugele seiklema läks, jääb alatiseks selgusetuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee