Maailm

VIHASE VÕITLUSE NÄDAL: kuidas Soome peaministrit valiti 

Tõnis Erilaid, 8. detsember 2019 18:40
VIHASED RIVAALID: Sanna Marin ja Antti Lindtman. Eeldatavasti ei tule Soome poliitikas suuri muutisi, kumb neist ka pühapäeva õhtul peaministrikandidaadiks nimetati.Foto: MTV uudiste videokaader 
Liialt ametiühingusõbralikuks peetud sotsiaaldemokraadi Antti Rinne kukutamine peaministritoolilt võis olla pigem tööõnnetus, kuid see muutus tõeliseks lahinguks, kui sotsid pidid otsustama, kas uueks peaministriks saab noorte ja naiste lemmik, kuid partei vasakpoolset tiiba esindav Sanna Marin või temast vaid mõni aasta vanem ja Soomes tavapäraseid sotsiaaldemokraatlikke ideid kaitsev Antti Lindtman. Eileõhtusel parteivolikogu pineval koosolekul tehti otsus. Milline valik ka langes, naaberriigi juhtimine on nüüd noorte poliitikute käes.

Kui Antti Rinne kukutas peaministritoolilt Posti töötajate streik, siis ei saa kergem ka uuel peaministril. Esmaspäeval algab Soomes töötustööliste streik, kus osaleb vähemalt 100 000 inimest. Kolmepäevasele streigile järgneb veel tööandjate poolt kuulutatud kuuepäevane töösulg.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.12.2019
OTSUSTATUD! Soome peaminister Antti Rinne pani ameti maha
03.12.2019
SOOME PEAMINISTRIKRIIS: kas lahkub Rinne või laguneb valitsus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee