Seisukoht

Seisukoht | Poliitikud, andke ärimeestele raha tagasi! (4)

Arno Põder, uuriva toimetuse reporter, 8. detsember 2019 20:19
Foto: Julia Vakina
Hoolimata kriitikute vilekoorist tüürivad apteegi- ja pensionireform aastalõpu eel kindlalt finiši poole. Sisuliste vaidluste kõrval on Isamaa ja Keskerakonna poliitikute motiividele heitnud varju kopsakad annetused, mille taga nähakse muudatustest kasu lõikavate ettevõtjate huve. 

Seda ei saa me ilmselt kunagi teada, kas valitsuserakondlased jagasid ärimeestele annetuste eest konkreetseid lubadusi või mitte – isegi kui kapo või kripo peaks asja uurima hakkama. Eesti korruptsiooni ajalugu näitab, et kui politseinikud salakokkulepetele otse peale ei satu ja neid linti ei võta, siis on skeemitamist hiljem väga raske tõestada. Kohtus kuuleme asjaosalistelt lugusid, kuidas lasteraamatute ja memuaaride kirjastamisel või spordi toetamisel liiguvad meie e-riigis endiselt suured summad sularahas. Ja vahel jäävad õigusemõistajad neid isegi uskuma. 

Tegelikult polegi sel määravat tähtsust, kas erakonnad andsid ravimiärimeeste ja pankuritele raha eest selgeid lubadusi – heldekäeline žest on igal juhul tehtud. Kui võimuliit langetab nüüd oma “peasponsoritele” soodsad otsused, jääb sellele rahale igal juhul halb lõhn külge. Ja mis veel hullem, maad võtab kahtlus, et Eestis on võimalik seadusi osta nagu mõnes banaanivabariigis.    

Pealtnäha keerulises olukorras on parteidel tegelikult olemas lihtne lahendus: nende ärimeeste annetused tuleb tagastada! Jääb üle ainult imestada, miks poliitikud pole seda iseenesestmõistetavat sammu juba ammu astunud.

Samal teemal

09.12.2019
APTEEGIREFORMI KASUKS: ketiapteegid müüvad ravimeid 10 protsenti kallimalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee