Krimi

Täiendatud! 

Esimene jälg: Emajõest leiti Tartus kaduma jäänud Aiti asjad 

Ohtuleht.ee, 11. detsember 2019 12:11
Aiti ValkFoto: korportasioon Fraternitas Estica
„Jõe Prisma lähistel Emajõe Annelinna poolsel kaldal oli poolenisti vees puupalk, mille peal oli Aitile kuulunud sülearvutikott koos arvuti ja mõne isikliku esemega, kuid mehe telefoni kotis ei olnud,“ ütleb Tartu politseijaoskonna politseileitnant Siim Linnard.

Teisipäeval jätkas politsei koos vabatahtlikega ööl vastu reedet Tartus kadunuks jäänud 25aastase Aiti otsinguid. Politseikaater liikus turusilla juurest Ihaste suunas ja noormehe asju märgati just jõe pealt. Linnard lisas, et otsijad kontrollisid leiukohas koheselt üle ka kaldaäärse, ent pilliroost ja võsast rohkem mehele kuulunud esemeid ega meest ennast leida ei õnnestunud.

„Lisaks kammisid otsijad veelkord mõlemad Emajõe kaldal kuni Ihaste sillani läbi,“ lisas Linnard. „Paralleelselt vaatas ka kaatripatrull jõe kuni Ihaste sillani üle, kuid rohkem midagi eile ei leitud.“

VIIMANE TEEKOND: Aiti neljapäevaõhtused käigud olid sellised.Foto: PPA

Kolmapäeval jätkuvad otsingud koos piirivalvekaatriga, mis kontrollib sonari ja allveerobotiga jõge ning jõepõhja. Otsinguid jätkavad ka vabatahtlikud, kes kammivad läbi Emajõe kaldapealseid ning teisi kohti.

Aitit nähti viimati kella poole kahe paiku öösel Tartus Turusilla juures, kus ta Annelinna poolsel kaldal läks kaaslastest lahku. Aiti pidi minema kas ööbimiskohta Vanemuise tänaval või Narva maantee ühiselamusse, kuid sinna ta ei jõudnud. Viimane telefonivestlus peeti temaga samuti 6. detsembri öösel, pärast seda on ta telefon välja lülitatud.

Aiti ValkFoto: korportasioon Fraternitas Estica

„Politsei on läbi vaadanud tundide kaupa valvekaamerate salvestusi,“ räägib Linnard. „Aiti liikumine on tuvastatud 6. detsembri öösel kuni Turusillale minekuni. Silla Pika tänava poolsesse otsa jõudes lahkus Aiti sõpradest, kes ei pannud majja sisenedes tähele, kuhu Aiti edasi liikus. Võtsime ette lähistel olevate valvekaamerate salvestused olemasolevatel suundadel, kuid neil salvestustel, mis katavad osaliselt tagasitee südalinna ja Narva maantee suuna Raadile, ei ole Aiti liikumist näha.“

Kui kellelgi on 6. detsembri ööst veel mõni erakaamera või ka pardakaamera salvestis Turusilla lähistelt, Fortuuna, Pika, Uue tänava ja sealsete põiktänavate kandist, palume sest kindlasti politseile teada anda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee