Foto: Tartu linnavalitsus
Eesti uudised
6. detsember 2019 21:45

Suri Aino-Eevi Lukas (1)

Neljapäeval suri vandeadvokaat, omavalitsustegelane ja Tartu medali kavaler Aino-Eevi Lukas (29. VII 1930 – 5. XII 2019). Ta oli esimene Tartu linnavolikogu esimees taasiseseisvunud Eestis aastatel 1989–1993. Ta andis suure panuse omavalitsuse tegevuse õiguslikku reguleerimisse ja osales muu hulgas Tartu linna esimese põhimääruse koostamise töös, märgib Tartu linnavalitsus. 

„Aino-Eevi Lukas oli sõbralik ja erudeeritud,“ ütles koos Lukasega iseseisvuse taastanud Eesti vabariigis Tartu linna elu korraldamist alustanud toonane linnapea Ants Veetõusme.

Tartu linnapea aastatel 1993–1996 Väino Kulli sõnul oli Lukase julge pealehakkamine üks põhjus, miks temast sai selle maskuliinse volikogu esimene juht ja eestvedaja. „Aino-Eevi oli juristiharidusega tark naine, ta oli suure maailmahuvi ja valmidusega alustada Tartu ülesehitamist peaaegu nullist. Esimesed volikogu aastad olidki ju sellised, mil tuli tegelda peamiselt seadusloome ja õigusliku järjepidevuse küsimustega. Tema tarm ja hea suhete loomise oskus kulus ära nii Tartu eest seismisel kui ka esimeste taastärkavate välissuhete loomisel. Jään teda meenutama kui väga tarka ja professionaalset isiksust Tartu linna loos,“ sõnas Väino Kull.

Aino-Eevi Lukas on Tartu medali kavaler (2006) ja SA Eesti Õiguskeskus omistas talle aunimetuse Eesti aasta advokaat (2003). Tartu linnavolikogu ja Tartu linnavalitsus jäävad teda mäletama kui väärikat ja tugevat isiksust Tartu linna juhtimisel.

Aino-Eevi Lukase ärasaatmine toimub reedel, 13. detsembril kell 12 Tartu krematooriumist. OHTULEHT.EE