Galeriid

GALERII | Presidendilossi ette kerkis kuusemets (36)

Ohtuleht.ee, 6. detsember 2019 16:41
Foto: Robin Roots
Presidendi kantselei hoone ette kerkis jõulumets, kus saab lugeda huvitavaid fakte metsa ja kuuskede kohta, näha selleaastast presidendi jõulukaarti ning meisterdada heade soovidega jõuluehteid.  

Presidendi kantselei ette on toodud killuke Eesti metsast, kus vahelduvad väikesed puuhakatised suurematega. Puude hulgas on RMK puukoolist pärinevaid verinoori, pisut vanemaid ja juba noorukiikka jõudnuid metsast pärit kuuski ja mände. Erineva vanusega puud väljendavad eluringi põhiolemust – kõik elav siin ilmas kasvab ja saab pidevalt vanemaks, igal põlvkonnal on täita oma roll, kõik rollid on olulised. Kestmiseks vajame erinevaid põlvkondi, vajame koosolemist ning vajame mõistlikku tasakaalu olemasoleva säilitamise ja kasutamise vahel.

Metsas kulgeva jalgraja äärde on paigutatud tarkuseteri/infokilde metsast ja metsa väärtusest ning valitud puud on tähistatud nende vanusega. Kasutatavad kuuse- ja männiistikud istutatakse hiljem Eesti metsa, suurematest puudest tehakse valitud organisatsioonile küttepuud.

Presidendi kantselei ja RMK ühisjõul valminud jõulumets jääb avatuks 6. jaanuarini.

RMK ootab detsembris kõiki riigimetsa endale jõulupuud valima. Sobiva koha aitab leida RMK mobiilirakendus, mida kasutades saab metsas nii enda asukohta positsioneerida kui ka jõulupuu eest maksta.

Kuuske tohib riigimetsast võtta kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide äärest, vana metsa alt, aga ka elektriliinide alt. Sel aastal on riigimetsa kaardil uuendusena esile toodud Elektrilevi elektriliinide asukohad. Riigimetsa kaardi leiab RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil pruuni tooniga välja toodud ja piiritletud ning on looduses ka valdavalt siltidega tähistatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee