Eesti uudised

Novembri hinnatõusu mõjutasid enim toit ja mittealkohoolsed joogid (3)

Toimetas Aare Kartau, 6. detsember 2019, 08:58
Novembris läks toit võrreldes oktoobriga kallimaks.Foto: Daisy Lappard
Tarbijahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga –0,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,8%, teatab statistikaamet.

Võrreldes 2018. aasta novembriga olid kaubad 1,1% ja teenused 3,1% kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta novembriga võrreldes 1,9% ja mittereguleeritavad hinnad tõusid 2,9%.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnatõus, millest andsid põhiosa 4,9% kallinenud lihatooted ja 5,6% kallinenud jahutooted. Alkohoolsed joogid olid 7,7% ja diislikütus 2,1% odavamad ning bensiin 0,1% kallim. Toidukaupadest on sama ajaga enim kallinenud riis (16%) ja krõpsud (11%) ning odavnenud kanged piiritusjoogid (11%) ja kartul (13%). 

Võrreldes oktoobriga mõjutas tarbijahinnaindeksit kõige rohkem lennukipiletite ostmine – novembriks ostetud piletid olid 26,7% odavamad kui oktoobriks varutud piletid. Oluliselt mõjutas indeksit ka toit. Kuu jooksul kallinesid lihatooted 0,9% ja kalatooted 3,6%.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;