Maailm

Kümned näljased jääkarud vallutasid Venemaa külakese (5)

Toimetas Aare Kartau, 6. detsember 2019, 08:34
Rannikujää on sooja ilma tõttu nõrgaks muutunud. Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanpix
Rohkem kui 50 jääkaru saabus Venemaa põhjapoolses osas asuvasse Rõrkaipi külla. Olukorras võib süüdistada kliima soojenemist, kirjutab BBC.

Rõrkaipi jääkarude vaatlusega tegeleva ühingu juht Tatjana Minenko teatas, et külas on kokku loetud 56 erinevat karu, kelle hulgas on nii vanu kui ka noori loomi. Naise sõnul on enamik neist alatoidetud ning kõhnad. Külas katkestati näljaste loomade tõttu kõik avalikud üritused ning elanike julgeoleku tagamiseks on näiteks koolides tugevdatud turvameetmeid.

Looduskaitsjate sõnul on jääkarude rändes süüdi kliima soojenemine – nõrk rannikujää sunnib loomi otsima toitu pigem maismaalt. Osad eksperdid arvavad, et jääkarude külaskäigud Rõrkaipi on niivõrd sagedaseks muutunud, et mõistlikum oleks küla lõplikult evakueerida.

Jääkarude tavaline pesitsuspaik on Cape Schmidtil, mis asub vaid 2,2 km Rõrkaipist eemal. Looduskaitsja Mihhail Stišovi sõnul on piirkonnas viimasel ajal ebatavaliselt soe. „Kui jää oleks karude jaoks piisavalt tugev, oleksid vähemalt mõned neist läinud merele, kus nad saavad jahtida hülgeid ja merijäneseid,“ sõnas Stišov, kes lisas, et tühi kõht ajab neid külade ligidusse.

Samal teemal

4. detsember 2019, 17:00
VIDEO | LOODUSKAITSJAD RAEVUS: kes sodis Venemaal jääkaru seljale „T-34“?
2. detsember 2019, 14:30
VIDEO | Berliini jääkarutüdruk Hertha tähistas esimest sünnipäeva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;