Eesti uudised

Tartu linna vanim munitsipaalkool sai sada aastat vanaks

FOTOD | Juubel matemaatikaga: Raatuse kool tähistab aastapäeva arvutamisvõistlusega 

Asso Ladva, 5. detsember 2019 17:29
VÕIDU ARVUTAMINE: Tartu Raatuse kool pani juubeli puhul oma õpilased matemaatikas võistlema.Foto: Aldo Luud
„See on see aeg, kus lapsed saavad telefonis olla. Tavaliselt see meil väga lubatud ei ole,“ silmitseb Tartu Raatuse kooli õppejuht Kristi Eelmäe üheksanda klassi õpilasi, kes kõik korraga vaikselt nohistades nutitelefonis arvutavad.

Saja aasta eest asutatud Tartu tütarlaste gümnaasiumist välja kasvanud Tartu Raatuse kool otsustas tähtpäeva tähistada ikka rahvusvaheliselt – neljapäeval lahendasid kümned tuhanded lapsed üle Euroopa täpselt ühel ajahetkel matemaatikaülesandeid ja mäng käis võidu peale.

Juubeliks võistlusmäng

„Üheksandatest klassidest oli ühel ajal arvutamas üle 700 lapse,“ kontrollib arvutusmängu 99math üks loojatest Timo Timmi telefonist andmeid. „Selline võidu peale lahendamine annab lastele hoopis teise mänguelamuse.“

VÕIDU ARVUTAMINE: Tartu Raatuse kool pani juubeli puhul oma õpilased matemaatikas võistlema. Foto: Aldo Luud

Timmi loeb üles mitmed Euroopa riigid, kus täpselt samal hetkel täpselt samasuguseid matemaatikaülesandeid lahendati. Tulemused on kõikidele osavõtjatele suurel ekraanil kohe näha. Timmi sõnul on 99math veel noor ettevõtmine ja valikus on pelgalt numbrilised ülesanded. Keerulisemate ja tekstil põhinevate ülesannete lisamine on plaanis, kuid see on juba suurem ettevõtmine – tõlkimine ja hilisem kontrollimine on väga suur töö.

Eelmäe lisab, et Raatuse kooli lastele on 99math juba tuttav mäng. Aasta tagasi õnnestus nende teisel klassil olla koguni parim. „Aga me harjutasime ka tublisti,“ tunnistab Eelmäe.

100 külalist

„Meil käib koolis sellel nädalal kokku 100 sada külalist,“ sõnab Raatuse kooli direktor Toomas Kink. „Peamine, et oleksid huvitavad inimesed. Näiteks Tanel Joost, kes asutas invavahendite tootmise firma ja kihutab ratastoolis ringi – lapsed kuulasid teda suu ammuli. Lugusid on vaja rääkida, igav jutt ei huvita kedagi.“

Tartu Raatuse kooli direktor Toomas Kink. Foto: Aldo Luud

Külalisi saab kasutada ka praktilistel eesmärkidel, nii on kutsutud õpilastele esinema kõikide Tartu gümnaasiumide juhid, kes saavad oma kooli tutvustada. Tuleb ju põhikooli lõpetajatel valida, kuidas ja kus oma haridusteed jätkata. Eelmäe viskab isegi nalja, et külaliste rohkus hakkab veidi juba õppetööd segama.

Saja-aastase kooli pidustused saavad otsa laupäeval. Reedel tutvustatakse Raatuse kooli lugu jutustavat ja Väinu Rozentali koostatud raamatut „Reveranss roosinupukestele“. Laupäeval toimub veel vilistlaste võrkpalliturniir, õpilaste käsitöölaat ja kooliekskursioonid, päris õhtusse jääb kooli vilistlaste kokkusaamine Vanemuise kontserdimajas.

Samal teemal

30.08.2018
Raatuse koolil on Eesti moodsaima õpikeskkonnaga hoone
10.06.2018
Mitte ühtegi tahvlit! Tartu Raatuse kooli uuendatud maja kubiseb vingest tehnikast